Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatrán hogy működik a fizetés...

Vatrán hogy működik a fizetés foxpost előreutalással?

Figyelt kérdés

Mi a menete?

Kosárba rakom, kiválasztom a foxpost automatát, és utána?


Nem akarom végigkattintani, mert nem tudom mi a köv. lépés.


Bankkártyával tudok neten fizetni?

Az előreutalás részét nem értem.



2018. máj. 14. 15:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pontosa nincs előttem, hoyg lépésről lépésre hogy néz ki, de ne misztifikáld ennyire túl.

Beteszed kosárba/leütöd/megveszed/akárhogy hívod. Ezután fogsz kapni egy email a vaterától, hogy nyertél, benne az eldó adataival. Írsz neki, megírod, hogy a termék árát átutaod, és hogy melyik csomagautomatába küldhe a cuccot.

Ezután átutalod a pénzt, ő meg feladja a cuccot.

2018. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

nekem meg előttem van, és azért kérdezem hogy mi a menete


1. Kosár tartalma

>

2. Szállítási adatok

>

3. Email cím ellenőrzése

>

4. Összesítés és megrendelés


ennyit ír de hogy mi az az előreutalás és hogy működik azt nem

2018. máj. 14. 16:48
 3/12 anonim ***** válasza:

Az előre utalás az, hogy az eladónak a szállítás előtt elutalod interneten a termék árát.

Nem bankkártyás fizetés (bár most kezdi beüzemelni a Vatera a Paypalos fizetést, de nem hiszem, hogy már sokan átálltak rá).

Mivel előre utalod a pénzt, azt javaslom, alaposan nézd meg az eladó értékeléseit (pozitív, negatív, mit miért kapott?) - nehogy csalódás érjen...

2018. máj. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

agyrém a vatera, hogy nem lehet felvenni az eladóval privát üzenetben a kapcsolatot. Nem a vatera jutalékát akarom megkerülni, egyszerűen a hozzászólásra nem érkezik válasz és nem lehet tudni miért.


évekig ignoráltam az egész oldalukat, mert egy szeméthalmazvolt, a kereső előre sorolta, de ha már rákattintottam amit kerestem, kiírta, hogy nincs aza a termék de keressek hasonlót.


Most sem sokkal jobb,de legalább most megtaláltam ami kellene.

2018. máj. 15. 00:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért is agyrém a Vatera? Én pl. eladóként sokkal jobban szeretem, mint a Jófogást vagy más apróhirdetési oldalt, mert itt tényleg megveszi a vevő az árut :-)


Mégis mikor tetted fel azt a kérdést?

Ha a kérdésed feltevése óta eltelt 24 óra, akkor még talán megértem, de azonnali választ ne várj, hiszen sokan (eladók) napközben dolgoznak, csak este nézik meg az oldalt.


Az meg a másik fele, hogy tudnék róla mesélni, hányszor fordul elő, hogy a vevő kérdez, 2-4 órán belül válaszolok, aztán annyit se mond, hogy bikmag.

A múltkor megkérdezte (vasárnap!) délelőtt 9-kor valaki , hogy hétfőn reggel átveheti-e a terméket, mert akkor jár arra, délután 2-kor válaszoltam neki, hogy igen, semmi akadálya, megoldom - nos, azóta is "veszi" a terméket. Szóval azért én is tudnék mesélni... :-)

2018. máj. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

napokkal ezelőtt, tehát nyilván észrevette. Többször is, ugyannál az eladónál.


Nem értem azt sem hogy a vaterafutáron lévő díjak, amik az eladóknak kedvezményesek, miért kerül háromszor annyiba, amikor vevőként ki akarom választani?


pl csomagautomata 600Ft a vaterafutáron.

Ha kiválasztom a terméknél, akkor már 1890Ft

Röhej.


Mi az hogy nem tudom privátban feltenni a kérdésem, csak nyilvánosan. Ez is tiszta röhej.

A vatera mindig is egy kalap xar volt, most már picit letisztultabb a találatai, de a kommunikáció rajta lehetetlen.



Az a baj, hogy nem találok máshol ilyen áron terméket, ezért rá lennék kényszerülve, hogy itt vegyem meg, viszont az eladó nem válaszol.



Na ezért egy rakás xar a vatera :)

2018. máj. 15. 07:50
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy nem találok máshol ilyen áron terméket, ezért rá lennék kényszerülve, hogy itt vegyem meg..."


Szóval az egész interneten csak itt van ilyen áron - akkor talán mégsem olyan rakás...


"viszont az eladó nem válaszol."

Na ezért egy rakás xar a vatera :)"


Tulajdonképpen mit szeretnél tudni? Mert az itt feltett kérdésedre pl. már válaszoltam (3-as), de még mindig azon rugózol, hogy s..r a Vatera, az eladó nem válaszol.


Na és azt nem tudom, tudod-e, hogy ha kosárba teszel egy terméket, attól még más simán megvásárolhatja ugyanazt - a kosárba helyezés ugyanis nem "lefoglalás".


Amúgy ne is haragudj, de mint írtam, nekem is van olyan, hogy a vevő eltűnik a kérdés után, mint szürke szamár a ködben - de ettől még nem a Vaterát szidom. Sőt, senkit nem szidok, mert felesleges.

A Vatera aukciós, JUTALÉKOS oldal - ha közvetlen lehetne kérdezni, a vevők/eladók szépen megkötnék egymást közt az adásvételt, a Vatera meg elesne a bevételtől.

Nem védem a Vaterát, mert van hibája - de ez pont nem az. Ez az eladó hibája, nem a Vateráé.

Viszont a Vaterán néha itt fillérekért megkapsz olyan dolgokat, amit vagy sehol nem árulnak vagy csak nagyon drágán.

2018. máj. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az hogy egy eladó mit mennyiért ad, nem a vatera erénye, ráadásul attól, hogy most a 10 millió emberből van egy akinek 1 termék jó áron kapható ott, ebből nem kellene messzemenő következtetést levonni.


Attól, hogy lehetne privát módon megbeszélni a részleteket, még nem fog a vatera kimaradni a jutalékból.


Kismillió ingyenes apróhirdetési oldal van, meg tudják oldani a költségeiket, csak a vatera nem tudja ezt megoldani.


Mit szeretnék?


Választ kapni az eredeti kérdésemre.

#3 az nem válasz, nem a szót nem tudom értelmezni, hanem a gyakorlatban hogy működik.


Olyan mint egy webáruház ahol átirányít egy fizetési oldalra és a bank majd elszámol a vaterával, vagy az eladóval?


A foxpost automatánál lehet kártyával fizetni, akkor milyen előreutalásról beszélünk?


hova utaljak előre? milyen bankszámlára? az eladóéra? a vateráéra?



nem kaptam választ...

2018. máj. 15. 08:59
 9/12 anonim ***** válasza:

"Olyan mint egy webáruház ahol átirányít egy fizetési oldalra és a bank majd elszámol a vaterával, vagy az eladóval?"


Nem, ez nem olyan, mint egy webáruház, ahogy mármindketten leírtuk. Miután véglegesítetted a vásárlást, kapsz egy emailt az eladó adataival, és közvetlen vele egyezteted a fizetést. Olyan, minta én adnék el neked, csak nem a helyi lapban hirdetek, hanem vaterán.


"A foxpost automatánál lehet kártyával fizetni, akkor milyen előreutalásról beszélünk?"


Lehet, hogy ott lehet kárty´val fizetni, csak az eladót ez nem érdekli. Előbb kell fizetned, és majd ha megkapta a pénzt, akkor fogja elküldeni a terméket.


"hova utaljak előre? milyen bankszámlára? az eladóéra? a vateráéra?"


Uram gyere le... szintén leírtam az első válaszomban... Fogsz kapni emailt a vaterától, benne az eladó számlaszámával, és oda kell utalnod. A vatera csak maga a hirdetési felület, és amin leütöttél valamit, megkapot az eladó telszámát, emailcímét, és minden részletet meg tudtok beszélni. Ahogy a másk válaszoló is írta, azßert van ez így, mert ha lehetne privátban egyezkedni, mindenki kikerülné a vaterát és nem fizetne jutalékot.

2018. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Remélem ilyen hisztérikus, életképtelen "vásárlóm" sose lesz. Botrány vagy.
2018. máj. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!