Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hagyatéki tárgyaláson egyedüli...

Hagyatéki tárgyaláson egyedüli örökös vagyok édesapám január 10én hunyt el és május 2án volt volt a hagyatéki tárgyalása. Utolsó nyugdíját május 3án lett igényelve közjegyzöi levélben. Azt mikor kapom meg? Mennyi idön belül kell hogy kézhez kapjam.

Figyelt kérdés

2018. máj. 25. 10:27
 1/5 Nosco ***** válasza:
Már bocsánat de mire fel kapnád TE meg a nyugdíját? Nekem mikor édesapám meghalt akkor azonnal le lett állítva a nyugdíj folyósítása. A helyedben ennek gyorsan utána járnék mert jogtalanul vetted fel a nyugdíját és ennek komoly következményei lehetnek!
2018. máj. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jár a kérdezőnek az a nyugdíj, ami az édesapja halálának hónapjában került volna folyósításra. Ez a törvény.
2018. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erről van szó! Ha január 10.-én hunyt el, akkor január hóra még járt a nyugdíja, de azóta már semmi!!!


Persze nem egészen egyértelmű a kérdező, mert tiszta, hogy május 3.-án melyik hóra eső nyugdíjat igényelte meg a közjegyző. Amennyiben még mindig a január hóra esedékest követelitek, akkor az igen, még jár, azt ki kell harcolni, ha eddig nem küldték. De februártól kezdve már semmi!

2018. máj. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* mert NEM tiszta, hogy...
2018. máj. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mivel egyedüli örököse vagyok ès a közjegyzö mondta meg ö adott egy papirt hogy az küldjem el a nyugdijfolyositóhoz mert a Januári nyugdij jár!Azt az egy honapot kapom meg csak!
2018. máj. 26. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!