Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennyi fizetésből hogyan lehet...

Ennyi fizetésből hogyan lehet kijönni, ha ilyen igényeim vannak? Van hasonló helyzetben valaki közületek?

Figyelt kérdés

Szegeden ,ha minden jól megy , lesz egy olyan munkám ,ahol nettó 160ezer ft-ot kapok majd nettóban. Az albérlet költsége 40ezer ft lesz összesen.

Egészségesen szeretek étkezni,húst pl nem eszek. Inkább a friss gyümölcs,zöldség,sajtok,tojás..ilyen alapanyagokat. Vízen kívül semmit nem iszok. Buliba azért tervezek járni,mondjuk havi egyszer,plusz néha esténként beülni valahova.

Műkörmöshöz,fodrászhoz,kozmetikushoz nem járok,ezeket megoldom házilag,vagy ha olyan,akkor ismerőssel,ez nem kerül nekem semmibe.

Bérlet ugyebár benti közlekedésre,kb 4ezer ft,plusz az otthonomhoz haza,ami másik városban lesz,az is 4ezer ft.



Így kb milyen életszínvonalon tudok élni,ennyi fizetéssel Szegeden? Tudom,én is számolhatnám,mert én tudom a költségeim,de inkább most arra lennék kíváncsi ,hogy hasonló igényekkel Szegeden ,hogyan lehet kijönni ennyi pénzből.


2018. jún. 20. 23:24
 1/9 A kérdező kommentje:
kétszer írtam hogy nettó,de szerintem érthető. bocsi
2018. jún. 20. 23:25
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha van Szegeden konyhakerted, akkor nem halsz éhen ennyi fizetésből. :)


Mi 3-an élünk 272 ezerből és eszünk húst. Megvagyunk...

2018. jún. 21. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%
Ha mindennel együtt megvan az albi, akkor 120 ezerből meg lehet lenni, persze nem luxi módon, de tisztességesen tudsz enni, piperéket venni. Szerezz be egy bicajt, így van, hogy a bérletet is meg tudod spórolni ha nem nagy a távolság. Nem tudom a ruhavásárlással hogy vagy, de azért a 10 ezres kiadásokat nem árt előre tervezni.
2018. jún. 21. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szegeden a normál bérlet 7000, a diák és a nyugdíjas kerül 4000-be.
2018. jún. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És félretenni is szeretnék. Így majd tudok egyről a kettőre jutni? Ha pl 60ezret félreteszek. Kis szülői segítséget kapok pl kaja ,vagy mondjuk bérletben.
2018. jún. 21. 12:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 160 a nettó, ebből 40 az albi, az 120, ha ebből 60at félreteszel, akkor szerényebben kell élned, illetve megnézned, hogy hol vásárolsz. Pl piacon a zöldség jó áron van és a tojás is, de ott is körbe kell kutakodni, hogy mit kinél érdemes vásárolni. Meg ha otthonról segítenek az is jó. Kb most is számba tudod venni a kiadásaidat, pl piperékre mennyit adsz ki. Nálam egy tusfürdő kb 1 hónap, a sampon és a balzsam is. Plusz ugye vattakong, eü cuccok.... kb 5000 Ft.

Az esténként beülni valahova az alkalmanként kb 2000 Ft-al számolhatsz, meg egy bulira is szabj meg egy max keretet, amit elversz. Emellett a többi kiadásodat érdemes előre tervezni, viszont vannak nem várt dolgok is pl egy betegség, amikor gyógyszert kell venned.


Igaz nem vagyok szegedi, de szintén megyeszékhelyen élek, és szerintem hasonló árkategóriába van itt is az élet. Hasonlóan keresek, nekem a kaja visz el sok pénzt, mert keveset vagyok otthon, nincs időm főzni, este 10 kor meg kedvem, így simán elmegy 50 ezer is ennivalóra.

Kb havi 20-30 ezret tudok félretenni, mert mindig van valami extra kiadás. Most édesanyámnak volt kerek szülinapja, előtte a páromnak, és a legjobb barátnőmnek, áprilisban meg lakodalomba voltunk a párommal, ahova megint csak nem lehetett üres kézzel menni. Remélem most egy darabig nyugi lesz, mert így tényleg nehéz takarékoskodni.

2018. jún. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!


És így hogy lehet 1ről a kettőre jutni? Mármint persze célom a fizetésemelés,ami még nem mostanában lesz....de az emberek többsége,hogy éri el,hogy saját ház, kocsi stb.....

Ezzel most szembesülök,hogy olyan lehetetlennek tűnik...

2018. jún. 21. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Összekaparnak valamennyi önrészt, aztán felvesznek egy vaskosabb hitelt vagy 20-30 évre... Mellesleg most baromi drágák az ingatlanok, pár éve a kutya se akart panelban menni, most meg 15-20 misi egy lakás, de nem adok 2 évet és akkor talán kipukkad az ingatlan lufi és újra emberi áron lehet lakáshoz jutni.
2018. jún. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

igen,az ingatlanárak borzalmasak.

még abban gondolkodom,hogy bejárjak vonattal dolgozni ,legalább az elején ..és így félretennék 110ezer körül,ami lehet már nem is olyan rossz.

2018. jún. 21. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!