Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha van kriptopénzem, hogy...

Ha van kriptopénzem, hogy tudom valódi pénzzé tenni, illetve tárolni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy fizettem coinbase-re egy összeget, vettem xy kriptopénzt, átvittem egy tőzsdére.


Én például veszek NEO-t 100 000 forint értékben, majd látom, hogy a NEO értéke duplájára nő, pénzt akarok csinálni belőle. Eltrédelem mondjuk bitcoinra, majd utána visszaküldöm coinbase-re, és ott eladom a btc-t valódi pénzért, majd visszaküldöm a bankszámlámra?

Mi van akkor, ha a NEO felmegy duplájára, és én csak addig szeretnék belőle valódi pénzt csinálni, amíg nem esik vissza. Tehát ha a kriptóm felmegy, eladom, várok amíg lemegy, újra veszek folyamatot szeretném csinálni, akkor mi a legjobb módja? Tetherre kéne eltrédelnem, és tetherben tartanom a pénzem amíg nem veszek újra? Coinbase-re küldözgetni gondolom túl macerás...


(kérlek ne arra válaszoljatok, hogy bukni fogok és szar amit akarok csinálni, engem a folyamat érdekel, köszönöm)



2018. jún. 22. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak kriptopénzek, mint pl a Tether vagy a DAI, amelyek árfolyama többé-kevésbé a dollárhoz van rögzítve. Ezeket pont arra találták ki, amit te is írsz, hogy ha esik a piac, lehessen menekülni valami stabil eszközbe, de ne kelljen fiat pénzre váltani.

Hogy ezek mennyire lesznek tényleg stabilak hosszú távon azt persze nem tudni. Főleg a tetherrel kapcsolatban tele van az internet azzal, hogy a cég mennyire nem átlátható, és hogy a működésük minden bizonnyal távol áll a törvényestől.

2018. jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én mostanában pont azt olvasom, hogy a tetherben egyre inkább meg lehet bízni.
2018. jún. 22. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Ami azt illeti, nekem egyik sem volt soha, annyira nem figyelem közelről ezt a dolgot.


Ha háttérbe akarok vonulni akkor én Euróra váltok, mégpedig a Kraken-en. Onnan haza is tudom utalni ha kell, és talán náluk a legegyszerűbb túlesni a KYC-n. (A Coinbase drága)

2018. jún. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A Kraken-re nem tudtam anno regisztrálni, mert meg volt halva az oldal, aztán nem foglalkoztam vele. Lehet, hogy ezt megnézem. Van bárhol olyan lehetőség, hogy ne kelljen a pénzt utalgatni saját bankszámlára, hanem pl. skrillre, netellerle lehet juttatni, ahol lehet kérni bakkártyát, vagy pl. kraken nem ad ki?
2018. jún. 22. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:

A Krakent azóta felújították és most egész jól működik. Viszont nem lehet máshová utalni, csak bankszámlára.


Kártya ügyben én a Monaco kártyámra várok. Ahogy nézem el fog még tartani jó pár hónapig amíg lesz belőle valami.

2018. jún. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

"Én mostanában pont azt olvasom, hogy a tetherben egyre inkább meg lehet bízni."


Igen ez eg yelég pontos megfogalmazás. Egyre inkább meg lehet benne bízni de messze áll ez a banki garancia fogalmától. Bank x millióért egy elég magas állami garanciát ad, lényegében vis mayornak kell lennie ahhoz hogy ne kapd vissza. Cserébe max. 2-5% kamat. Teher esetén pedig elég egy tollvonás s utána nincs kit perelni. De megteheted hogy ha úgy gondolod esik visszaváltod s mindig csak akkor váltod újra bitoinra ha forintot akarsz belőle ha meg úgy érzed emelkedni fog akkor forintot se csinálsz, ide oda váltogathatod bármeddig s adózna csak akkor kell mikor ép forintot veszel ki. Kicsit ahhoz hasonlítanám a tethert mintha tojásokon lépdelnél. ha elég sok van alattad akkor elbírnak, ha kevés akkor összeroppan.

2018. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!