Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik Ausztriában dolgoznak...

Akik Ausztriában dolgoznak szezonálisan szobalányként, pincérként, mosogatóként, házmesterként, konyhai kisegítőként stb. (kb.7 hónap/év) azok mennyi nyugdíjra számíthatnak majd?

Figyelt kérdés

2018. jún. 27. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy meg lehessen valaszolni a kerdest a kovetkezoket kell tudni:


1. Be van jelentve?

2. Mennyit keres?

3. Melyik orszagban fizeti a jarulekokat

4. Hany eves most

5. Hany evet dolgozott eddig es mennyi volt az eddig ledolgozott evekben az adozott jovedelmeinek az atlaga

2018. jún. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak átlagban értem. Például valakinek 1300 Euro nettó a keresete. Rendesen fizették utána a járulékokat Ausztriában és a szezonmunkákkal 65 éves korára kb. 220 ledolgozott hónapot tudhat maga után.
2018. jún. 27. 09:28
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A nyugdíj megállapításánál már nem veszik figyelembe a ledolgozott évek számát. Jóreggelt!
2018. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy 180 hónap szükséges Ausztriában a nyugdíjhoz.
2018. jún. 27. 10:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Minimum 180. Tévedek?
2018. jún. 27. 10:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Struccpolitikát folytat a magyarságunk és hallani és tudni sem akarunk például arról hogy Németországban valószínű 5 év a minimális szolgálati idő a hazai 40 helyett. Ausztria esetében 20 év dereng nekem, de lehet hogy tényleg 15 év azaz 180 hónap. Arról nem is beszélve hogy a kint megszerzett nyugdíj magasabb mint itthon a 40 év alatt.

Mi magyarok kommunista módszerekkel akarunk a mai napig is nyugati kapitalizmust létrehozni. Azokhoz a bennszülöttekhez hasonlóan akik meg szalmából építettek repülőt, majd tanakodtak hogy vajon miért nem hasítja az eget, hisz mindent pontosan úgy csináltak ahogy a fehér emberek.

2018. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Most akkor mi a kérdés?! Hogy magyarországon mennyi nyugdíjra számíthat, vagy más országban?!
2018. jún. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
Majd ha eléred az öregségi nyugdíjkorhatárt összeszedik hány évet dolgoztál,mennyi volt a nettó átlagkereseted és annak arányában fogják megállapítani a nyugdijad.Most pl 40ev szolgálati időre 1988 jan 1től számolják ki az átlagkereseted és annak a 80%át adják most.
2018. jún. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!