Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek egy budapesti...

Szerintetek egy budapesti egyetemista meg tud élni havi 50 ezer Ft-ból?

Figyelt kérdés
Idén leszek első éves. Vidékiek vagyunk, a borzasztó Bp-i albérletárak miatt szüleim úgy döntöttek hogy inkább lakást veszünk és hát emiatt most kicsit szűkösen leszünk anyagilag, még úgy is, hogy az egyik szobába sikerült albérlőt találni 50 ezer+ fél rezsiért. Anyumékkal úgy egyeztem meg, próbáljuk meg azt, hogy ők csak a rezsi másik felét állják, (~22k téli hónapokban), a megélhetésemet megpróbálom abból az 50 ezres lakbérből fedezni. Szóval ez lenne egy hónapra kajától a szappanon át a bkv bérletig, beleértve a sulis kiadásokat is. Persze a legpuritánabb, parizeres életmód mellett, minden luxus kizárva. Elképzelhető hogy menni fog, vagy tuti kevés ez a keret?
2018. jún. 28. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szűkös, de megoldható.
2018. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pff. 3 eve kollegiumban eltem havi 40 ezerbol, es soha nem volt semmi gondom. Tedd ossze a ket kezed hogy lakast raknad alad a szuleid. Mi lenne ha diakmunkat vallalnal, ha ez neked nem eleg?
2018. jún. 28. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy nem elég, csak érdeklődtem. Elsősorban az egyetem miatti kiadásoktól félek, volt egy ismerősöm aki azt mondta hogy rengeteget kellett mindenféle irodalomra meg jegyzetekre költeni. Igaz ő Pécsre járt.
2018. jún. 29. 00:05
 4/5 anonim ***** válasza:
@3 Jegyzetbolt szerintem összesen kétszer jártam, tollat vettem, így is mindkét alapszakos diplomám kitüntetéses. Orvosin nem nagyon lehet megúszni a nagyobb kiadásokat, a legtöbb egyéb szak oké.
2018. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Havi 40ezer? Egyetemistaként abból nekem a kaja nem futotta. Igaz, én nem parizeres szendvicseket eszem, igyekszem egészségesen is élni.
2018. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!