Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bitcoin, kriptovaluta - hideg...

Bitcoin, kriptovaluta - hideg pénztárca, azaz tollal leírva papírlapon tárolni. Mit jelent, hogy van ez, mert elképzelni sem tudom?

Figyelt kérdés

Abszolút nem tervezek bányászni vagy kereskedni vele, viszont online kereskedelemmel foglalkozom (Vatera, Ebay), és ugyan még nem értek hozzá annyira, de a legjobb fizetőeszköznek tűnik.

(Nemzetközi átutalásnál a bankok kezelési költség és valutaváltás címén annyit lehúznak, hogy kisebb értékű termékekkel nem érdemes kereskedni, a Paypal sem vált be, mert ott is valami kezelési költség vagy nem tudom miért alkalmanként pár száz Ft-ot levonnak, a WU-t meg hagyjuk).


Szóval kriptovaluta kapcsán egyedül ezt a tárolást nem értem, mármint "legbiztonságosabb hideg pénztárcában, papírlapon, tollal leírva tárolni" - ez mégis hogy van?


Azt el tudom képzelni, hogy kódot, jelszót kell leírni a lapra - de ezt valahová be kell ütni (azaz valamihez kapcsolódni kell, azonosítani, tehát nem csak a papírlapon múlik).


Leegyszerűsítve úgy képzelem mint egy takarékbetétkönyvet (ami ugyan nálad van, de a bank nélkül semmit sem ér), vagy a kaszinóban nyert zsetont (ami szintén nálad van, de ha nem váltják be, csak műanyagkorongok...)



Illetve gépen (jobb net nélkülin) tárolni - na de mit is tárolnánk, mert ha papírlapon is lehet, akkor miért akarnánk gépen? (Elvégre a papírlapot a világ végére is magammal vihetem, de egy gépházat...)


2018. júl. 14. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon sok helyből vérzik a kriptovaluta tudásod. Tanuld meg az alapokat, és rájössz hogy butaság mindaz amit kérdeztél.
2018. júl. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
kiégtem...
2018. júl. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Sőt, ettől is megkíméllek: itt sokkal magasabbak a kezelési költségek is.
2018. júl. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egy "jelszó" vagy privát kulcs amit leírsz a papírra.

Vegyük azt hogy egy jelszót találsz ki illetve jelmondatot.

Ez a jelmondat nem egy érvényes Bitcoin privát kulcs, egy algoritmussal privát kulcsot lehet belőle gyártani. Ha kapáshól egy Bitcoin privát kulcsot írtál le a papírra akkor ez a lépés kimarad. (Gyakorlatban az offline gépen egy program generál neked egy váéletlenszerű privát kulcsot amit kinyomtatsz vagy leírsz.)

Megvan a privát kulcs.

A privát kulcsból egy algritmussal lehet előállítani a hozzá tartozó publikus kulcsot aminek a másik neve az hogy Bitcoin cím.

Tehát az általad kitalált jelmondat alapján matematikai műveletekkel elő lehet állítani a Bitcoin címet offline.

Ezt a Bitcoin címet bárkinek megadhatod, nem kell sehol online regisztrálni hogy küldeni lehessen rá Bitcoint.

Azért kell az offline gép, mert bár lehetséges de te papírral és ceruzával nehezen fogod elvégezni azokat a matamaikai műveleteket amivel a jelmondatból előállítod a privát kulcsot és abból a Bitcoin címet, ami kell hogy tudjál rá küldeni Bitcoint.

2018. júl. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De amúgy már nem a paper wallet a divat, hanem a hardware wallet. Ebben az esetben is leírod a egy papírra a jelmondatot (pontosabban seedet). De van egy speciális kis kütyüd amivel költeni is egyszerűen tudsz. A paper walletnek az a hátránya, hogy tárolni oké, de nehéz róla költeni.
2018. júl. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%

az a speciális kütyű több tíz ezer forint így aki kicsiben csinálja annak marad még ma is a papír wallet.


ezt úgy kell elképzelni, hogy oké, hogy géppel kell generálni, de nem ez a kérdés. a gépen tárolásnak van egy nagy hátránya, ha hacker betör akkor ellophatja. olyan mintha a bank kártyádon levő számokat tárolnád számítógépen. ha hacker töri fel a géped megszerezheti.


a bitcoint tároló pénztárcát oké, hogy géppel lehet csak létrehozni, de ha olyan gépen hozod létre ami nem kapcsolódik internethez s utána soha se fog kapcsolódni, netán magát a gépet is megsemmisíted s a papirt elzárod a lakásban akkor (ha nincs kamera a lakásban ami láthatja a papírt) semmilyen hacker nem tudja megszerezni a rajta levő bitcoint, mert fizikailag lehetetlen lesz. olyan mintha valaki a holdon keresné azt ami a földön van. csak úgy tudná ez esetben megszerezni ha betörne hozzád, a példa szerint ha átjönne a holdról ide a földre.

2018. júl. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Vagyis a BTC nem nálam van - hanem VALAHOL egy virtuális számlán.

Ez esetben elméletben hozzá lehet férni, és le lehet nyúlni - vagy ki kell találni a jelszót, vagy ami sokkal egyszerűbb, egy belső ember eladja az információt...


Jó persze, nem az én pénzemről van szó, de ha valaki milliókat tárol ott, aztán ez a "belső ember" lenyúlja, na akkor a világon semmit sem tehet, mert semmin se tud elindulni (vagyis mintha lenne egy bankszámlám, de nincs neve a banknak, eleve bank sincs, és az "alkalmazottakat" se ismeri senki).

Már ha jól értem...

2018. júl. 28. 19:05
 8/14 anonim válasza:

A jelszó kitalálása nem olyan egyszerű. Képzeld el, hogy elásom a pénzed a világegyetem egyik égitestén. És képzeld el, hogy képes vagy 1 másodperc alatt eljutni a világegyetem bármelyik égitestére, elég csak beírni egy gépbe a koordinátáit. Szerinted hány év próbálgatás alatt találnál akárcsak 1 elásott pénzcsomagot?


A bennfentes átírásával is hasonló a helyzet. A föld sok millió gépén van tárolva, s mindben át kellene írni egyszerre. Kissé nehézkes lenne...

2018. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Szóval oké, hogy egy számlán van de ennek a számlának az adatai sok millió gépen vannak tárolva. Egy gépen hiába írnád át, hamar kiderülne a turpisság. Ha meg tudod oldani, hogy a föld összes gépén átírd pl. egy időzített vírussal egyidőben, akkor nyert ügyed van. Nehezítő körülmény hogy azokon is át kellene írni amik ép nincsenek neten...
2018. júl. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

"Jó persze, nem az én pénzemről van szó, de ha valaki milliókat tárol ott, aztán ez a "belső ember" lenyúlja, na akkor a világon semmit sem tehet, mert semmin se tud elindulni (vagyis mintha lenne egy bankszámlám, de nincs neve a banknak, eleve bank sincs, és az "alkalmazottakat" se ismeri senki)."


Hogy egy kicsit segítsek a megértésben, a bitcoint ahhoz hogy megértsed nem emberek műveként kell felfogni hanem természetes folyamatként. Olyasmi mintha egy patakban kincset találnál. Ha nem tudod hazavinni s mire visszaérsz más elviszi, szintén nem perelhetsz.

Vagy olyan mintha egy ötleted lenne amit mire levédnél, levédi aki gyorsabb volt, s nem tudod bizonyítani se hogy neked előbb támadt.


Vagy ahhoz is hasonlíthatjuk, ha vállalkozást inditasz, termékeket vásárolsz majd egy rivális nagyobb tételben felvásárolja ugyanazt s olyan áron adja amin ha te adod akkor nem tudod kifizetni a villanyszámládat az adót s egyéb vállalkozási költségeket a haszonból. Ez esetben is elveszik a pénzed és alaphelyzetben nem perelhetsz. vannak erre ugyan bizonyos védelmi törvények ugyanakkor még akár adósságba is keveredhetsz ilyen helyzetben. És itt se a bitcoinról beszéltünk.


Sokan mondják, hogy nincs mögötte semmi, csak azt felejtik el, ha én gyártani kezdek valamit amögött se lesz semmi max a saját vagyonom, amit beleöltem. ha felvásárlok termékeket, használt autókat, vagy bármi ilyesmit akkor amögött sincs bank vagy másik cég ami garantálna bármit is...

2018. júl. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!