Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fel jelenthetem a volt munkált...

Fel jelenthetem a volt munkáltatóm?

Figyelt kérdés

Dolgoztam egy helyen ahol felmondtam. A papírjaimat bent tartották közel 3 héten keresztül és amikor kiadták (ma) hibás adatokkal adták oda (Lakcímem és a nevem is rossz rajta). A fizetésemet nem akarják oda adni. 6 órába voltam lejelentve és 8 órába dolgoztam heti 6 napot 1 szabad nappal. Szabadság és beteg szabadság nem volt ha el akartál menni és nagy nehezen elengedtek akkor fizetetlen szabadság volt.

Egy kis boltról beszélünk ahol volt 'alsó kassza' is ami nem került be a pénztárgépbe így az meg maradt a munkáltatónak teljesen (Én csak parancsba kaptam hogy ha eléri a pénztárgép a 150,000 forgalmat akkor a 'feketén kell' csinálnom. Mennyire érdemes ezzel tovább mennem minthogy elfogadom a sorsom? És ha érdemes tovább lépnem hol tehetem ezt meg? Fejér megyében.



2018. júl. 19. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, a munkaügyi bíróságon.

Én biztosan nem hagynám elveszni a pénzemet. Az alsó kassza nem érdekel, meg egyéb szabálytalanságok sem.

De fizessenek ki és adják oda a leszámoló papírokat.

2018. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Engem sem érdeke a fekete alsó kassza, lényeg hogy kifizessen, mehetsz bíróságra.
2018. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

tekintve, hogy költségvetési csalásban közreműködtél, a helyedben csendben maradék.

Senki nem kötelezett semmire...

2018. júl. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
27%
Felőlem lepontozhattok, de a könyvelőirodánk alatti presszót két dolgozó feljelentette. Elmondták, hogy mennyit árultak nyugta nélkül. A NAV bekérte az eljárás során a szállítók által kiállított számlákat (töredéke volt benne az áfa-bevallásban, hogy ne szálljon el a készlet), itallap alapján megnézték, mennyi lett volna a bevétel. Büntették a céget és a két alkalmazottat is pluszban, őket nyugtaadási kötelezettség elmulasztása és ktgv csalásban való közreműködés miatt.
2018. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel, de csak a te ügyeddel kapcsolatban a munkaügyi bíróságon Székesfehérvári Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon.
2018. júl. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!