Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha 2088 forintért rendelek...

Ha 2088 forintért rendelek anyum kártyájáról azt jelzi neki?

Figyelt kérdés

Máskor is csináltam ilyet, nem vette észre, viszont akkor csak olyan 300 forint volt az a valami

Igazából sose szokta nézni az e-mailjeit, üzeneteit, viszont apumnak meg küld sms-t minden rendelésénél, de ő mondjuk igényesebb is ilyen téren

Meg pl. kártyánál csak 5000 forint felett kell pin kódot megadni és valahogy innen feltételezem, hogy akkor 5000 forint felett küldene anyámnak valamilyen 'komolyabb' éretsítőt



2018. júl. 21. 00:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%

attól függ van-e kártyaőr beállítva neki, mert lehet mindenről kap.


Mondjuk csináld akkor mikor otthon van és hallod a telefonját, hogy jön-e sms.

2018. júl. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem vele élek, de eddig sose említette meg

De szerintem nem is fog olyan feltűnő lenni, ha hajnali fél 2-kor rendelek valamit

2018. júl. 21. 01:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb lenne éjjel átmenni és ellopni a tárcáját.


(Bocs, de komoly választ nem tudok írni arra, hogy anyukádat akarod meglopni.)

2018. júl. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Ez a senkiházi bűncselekmény elkövetéséhez kér segítséget. Elképesztő.

Drága barátom! Ha anyukádnak hat külön banknál egyenként van 300 millió a számláján, akkor nem fog neki feltűnni, de akkor is meglopod azt, akinek az életedet köszönheted.

De ha olyan helyzetben van, amikor utalná a villanyszámlát, s a bank fedezet hiányában megtagadja, akkor igencsak csodálkozni fog.


Apádtól nem tudsz kérni? Biztos vagyok benne, hogy valami marhaságot rendelsz. De a mamádat is megkérheted rá, hogy adjon pénzt.

2018. júl. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez a nem semmi! Szülőt meglopni, mert Te konkrétan ezt teszed.


Az én gyerekem csak egyszer próbálkozhatna ilyennel... :(

2018. júl. 21. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha 2088 forintért rendelek anyum kártyájáról... "

"Nem vele élek, "


Ezek szerint már a kártyája adatait is elloptad - nyilván fel van írva Nálad.

Azt ugye tudod, hogy TÉNYLEG bűncselekmény, amit csinálsz? Simán feljelenthet anyukád lopásért - még akkor is, ha családtag vagy.

Ráadásul a bankok is igen komolyan veszik a bankkártyával való visszaélést.

Szóval jobb lesz, ha befejezed és egyenes úton jársz: odaállsz elé és elmondod neki, hogy nagyon-nagyon szeretnél megrendelni ezt meg azt - rendelje meg/vegye meg Neked.

2018. júl. 21. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"De szerintem nem is fog olyan feltűnő lenni, ha hajnali fél 2-kor rendelek valamit"


Csak hogy tudd: minden egyes pénzköltésről a bank nyilvántartást, könyvelést vezet: tehát ha anyukás belép a netbankjába, csodálkozva fogja látni, hogy elköltött 2088 ft-ot valamire.

A bank pedig vissza tudja követni, kitől lett rendelve - tök mindegy, hogy éjjel vagy nappal rendeled.

Szóval, még ha nem is tűnik fel neki, ennek bizony nyoma marad, hogy nem Ő rendelt.

Sürgősen fejezd be ezt a kis "játékodat"!

2018. júl. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Csakhogy tisztázzuk, nem loptam el az adatait, mivel még régebben ő adta meg ahhoz az oldalhoz önszántából, az oldal meg elmentette

Meg azért ő sokkal aljasabb dolgokat is művel apámmal és velem is, pénzügyileg és más dolgokat illetően is, de ez már más kérdés (apumat ezért nem tudom megkérni rá, mert egy olyan hitelt kell fizetnie amiről ő nem is tudott, viszont anyám beírta adóstársnak emiatt tőle is vonják a majd 1 milliós végösszeget)

És ráírtam már azóta, mondta, hogy megrendelhetem

2018. júl. 21. 17:18
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor ez a Te bulid. Látod, csak meg kell kérdezned, és egyből "más a leányzó fekvése". :)


"egy olyan hitelt kell fizetnie amiről ő nem is tudott, viszont anyám beírta adóstársnak emiatt tőle is vonják a majd 1 milliós végösszeget"


Na ez az, ami nincs. Ahhoz, hogy valaki adóstárs legyen egy hitelnél, az illetőnek is alá kell írnia hozzá a papírokat. Ha úgy működne a dolog, ahogy azt Te írod, nagy káosz lenne ebben a világban...

Ha mégis úgy történt, akkor viszont valaki aláírta Apukád helyett a papírokat, azt pedig okirat hamisításnak hívják, és a törvény bünteti.

2018. júl. 22. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9 pont úgy történt, ahogy írtad

Meghamisította az aláírását, még 2016-ban, viszont nem fizette és így lett 300.000 forintból majd 1 millió

2018. júl. 22. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!