Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gazdasagi összeomlás esetén...

Gazdasagi összeomlás esetén milyen üzletek/vállalkozasok dölnek be a leghamarabb? És mi amit egy gazdasági összeomlás se nagyon renget meg, ami egy esetleges válságos időszakba is szükséges?

Figyelt kérdés

2018. júl. 23. 12:30
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Az "alap válasz" a közművek, ami sokáig marad.


Gyakorlatilag pl 2008-ban az éppen "kimért" likviditású (de sokszor nagyon is jó jövedelemtermelő képességű cégek) dőltek be, mert éppen olyan jellegű válság volt.

33/34-ben más cégek dőltek be.


A "válság" szó csak összefoglaló név, nem mindegy, hogy mi okozza. a 33-mas túltermelési, a 2008-as inkább bizalmi, tőkepiaci volt.


Olyan nincs, ami "mindig kell" minden terméknél "van az az összeomlás" ami eltünteti a piacot. Általában inkább csak korrelációt mérnek a GDP és az adott ágazat között, hogy ezt kiszámolják.

2018. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Általában a turizmus és a vendéglátás érzi meg először. Lényegében a létfenntartás felé megyünk vissza a szükségletek terén válság idején. A legkevésbé az élelmiszer ipar érzi mert hát enni mégiscsak kell.

És amit a gazdasági összeomlás sem renget meg az a nagytőke. Valahogy őket ritkán érintik szarul a válságok, tudnak valamit :)

2018. júl. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Elsök közt érzik a válságot az építőipar és az autóipar-(középkategóriás).
2018. júl. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
A szórakoztatóiparnak nagyon betesz, arról az elsők közt mond le az ember.
2018. aug. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Cigi, pia nem dől be soha
2018. aug. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
81%

Alkohol és szexipar amit nem nagyon fog megviselni, na meg persze az élelmiszeripar.


Turizmus és autógyartas esik vissza

2018. aug. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Könyvkiadás, kultúra összeomlik, azon spórol elsőre mindenki.
2019. nov. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy is ki vesz manapság könyvet? Maximum tankönyvet, amit muszáj :)


Az én könyvespolcom 20-30 éves vagy még régebbi (amit a szüleim vettek) könyvekkel van tele, azóta tényleg csak tankönyveket vettem (legutóbb kb. fél éve, kb. 10 ezer forintért, mert kellett).


Pedig elvileg már én is megengedhetném magamnak, nem éheznék hó végén, de se időm nincs, se kedvem az ilyen nagyságrendű pénzkidobásra. Csóró egyetemista koromban rászoktam, hogy nekem erre semmi szükségem, az online tartalmak általában ingyenesek és izgalmasabbak is. Csak ha kell valami régi kedvenc olvasmány, vagy tankönyv, azt veszem meg, azt se mindig, ott a könyvtár.


Alexandra könyvhálózat se véletlenül dőlt be, nem mondom, hogy az én példám az egyedül üdvözítő, de látszik ezen, hogy más is hasonlóan gondolkodik.

2019. nov. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as!

A párommal kb havonta veszünk könyveket. Szülinap,karácsonyra is szoktunk venni rokonoknak. Már nem tudjuk őket hova rakni. De sosem dobnánk ki őket, mert a könyv az érték. Sokszor szoktam újraolvasni is könyvet. Valószínűleg te az a típus vagy, aki a Pál utcai fiúkon kívül sosem olvasott könyvet. Én pl rengeteg pszichológiai és kriminológiai könyvet olvasok és olyan dolgokat tudok meg belőlük, amit egy átlagember sosem fog megtudni csupán youtube videókból meg cikkekből.

Szóval ne becsüld le a könyvet olvasókat, mert elég sokan vannak. És hidd el, olyan is van, hogy ünnepek előtt elkapkodják a könyveket, ezért új adagot kell nyomtatni, hetekig nem kapható az adott könyv. Ezek szerint nem én olvasok egyedül. Az elkapkodott könyvet pedig úgy vettem meg, hogy egy ismerősöm ajánlotta, kölcsönadta és 2 nap alatt kiolvastam. De én ennek ellenére is megvettem, mert nekem 'kellett' az a könyv. Anyukámnak kölcsönadtam, aki sosem olvas könyvet,mint te, de még ő is 1 nap alatt kiolvasta... Hidd el, hogy vannak olyan könyvek, amik téged is lekötnének.


Bocsi az offért, a kérdésre válaszolva még a logisztikát, szállítmányozást is hozzátenném. Mert ugye az alkoholt, cigit, élelmiszert szállítani kell A-ból B-be. Ők se nagyon érzik meg a válságot, kivéve a speciális szállítók, pl autószállító.

2020. febr. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Fegyver, gyógyszer, temetkezés, élelmiszer... Ezek mindig lesznek.
2020. febr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!