Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Szobatársként havi 30 ezer forintért (mindennel) vagy különálló szoba havi 45ezer forintért (mindennel)

Figyelt kérdés

Szobatársas dolog: 1 lány lenne a szobatársam,másik szobában egy lány lakik. Itt 3-an laknánk összesen, a karhoz busszal jutok el 15 perc alatt.

A különálló szobásnál pedig zárható szoba, lakótársam egy lány a másik szobában. A kar 10 perc gyalog, jóval közelebb van tehát.

Magamról:csendes,tanulós lány vagyok,elsőéves leszek.

Ti ilyen helyzetben mit választanátok?

Esetleg tapasztalat is érdekel.



2018. júl. 29. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Amelyiket kitudod fizetni. Egyértelmű, hogy a második a jobb megoldás, de ha nincs rá pénzed, akkor felesleges gondolkodni rajta.
2018. júl. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyagilag nem gond, akkor egyértelműen a külön szobát. A szobatárshoz mindig kell alkalmazkodni. Még ha a világ legtündéribb, legrendesebb lánya is lesz, akkor is lesz konfliktus. Pl te még tanulnál, ő aludna, egyikőtöknek 6kor kell kelni a másik ráérne 10kor, stb. Apróságok, de nagyon zavaróak lehetnek, pláne hosszútávon. Nyilván a lakótárssal is lehet konfliktus, de úgy jobban el lehet kerülni egymást.
2018. júl. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%
Hát én komolyan nem értem a mai diákokat, én otthon 25 négyzetméteres szobában laktam egyedül, mégsem merült fel se bennem, se a szüleimben, hogy albérletbe menjek és ne kollégiumba. És azonnal megszoktam, hogy 4-en vagyunk egy szobában, pedig azelőtt sosem osztottam meg a szobám senkivel. A mai egyetemisták valami külön fajba tartoznak? Örülj, hogy fiatal vagy, nincs bulisabb dolog, mint koleszban lakni, szobatársakkal. Amúgy meg állatira sajnálom az ilyen egomán kis pcsök szüleit, akik vagyonokat fizetnek ki, csak mert Dzsesszikát/Armandkát felvették valami nevesincs büfészakra, és most csak albérletben hajlandóak élni, csakis külön szobában...
2018. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha anyagilag bírjátok, akkor a saját szobát választanám. (És jobb, mint a koli, mert nyugalmasabb).
2018. júl. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#3baszhatja a kollégiumot ha nincs hely
2018. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A nincs-ben rohadt nehéz lakni. Két félévig voltam én is albérletbe, mire végre sikerült bejutnom a koleszba.
2018. júl. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#3: sok helyen, ha mindkét szülő dolgozik, és nincs testvéred, esélyed sincs kollégiumra!

Másik: sok koleszterin buliközpont. Jó buli, jó társaság, de ha valaki tanulni akar, kénytelen könyvtárba menni, holott a teljes anyag a saját gépén van, a könyvtárban vagy van szabad gép, vagy nincs...


Ha anyagilag megengedheti magának, tanulás szempontjából a legjobb a külön szoba.

2018. júl. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Gondolom azért tetted fel a kérdést, mert mindkettő belefér anyagilag, mert ha nem, akkor nincs is miről beszélni.

Mondjuk nekem nem lenne kérdés,egyértelműen a közelebbi, kényelmesebb, és nyugisabb megoldást megoldást választanám.

2018. júl. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 babyboom567 válasza:
83%

Kedves Kérdező!

Én a külön szobát választanám(ráadásul közelebb is van).


OFF: Takarítónő vagyok,nyáron kollégium nagytakarítást végzünk.Aki MEGTEHETI annak azt ajánlom NE MENJEN koliba.Alapesetben a kolik állapota is gáz(eldugult lefolyók, bogarak,zaj)+ bulizós,trehány szobatársak.Sajnálom azt akinek így kell lakni.

2018. júl. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Én speciel nagyon nem szeretek kerülgetni senkit sem,több mint 10éve élek egyedül albérletben,de ilyen fiatalon rugalmasabb voltam azért.Viszont mivel már jártam pórul úgy,hogy megloptak(pénz,ruha,stb.,ágyamban aludtak),mindenképp a külön zárható szoba,amit zárnék ha nem vagyok otthon,soha nem lehet tudni.Mivel te csendeske vagy,lehetőleg a másik ne legyen ultrabulizós,és ne csináljon átjáróházat a lakásból,nem árt előre megbeszélni ezeket a dolgokat.Illetve külön legyen minden a konyhában is : saját felszerelésed,saját só-cukor miegymás,saját mosópor-öblítő,hogy ebből ne legyen vita később.
2018. júl. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!