Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tudunk tenni ilyen esetben?

Mit tudunk tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Mar lssan 3eve lakunk egy alberletbe, rendszeresen kivan fizetve minden a lakber es a rezsi is, nincs soha elmaradasunk sem. A foberlo 3ev alatt egyszer nem hozott semmirol csekket amit a rezsi koltsegeben befizettunk, miutan edesanyam a mai napoal szolt neki,hogy szeretne valamit latni , elenk hozott egy kezzel megirt “szamlazast” ami annyit takar ,hogy sajat kezuleg rairta , hogy viz: xy ft

Gaz: xy ft es meg csekket most se hajlando mutatni. A mult honapban azt mondtak ket havonta kell viz dijjat fizetni , de mi harom eve minden honapban kozel 10ezer forintot fizetunk kettonkre egy honapban. Minden szall oda vezet ,hogy nagyon csunyan becsap minket de teljesen tanacstalanok vagyunk. Mit tudunk tenni ebben a helyzetben? Ha az o neven vannak a csekkek mi le se kerhetjuk a fogyasztast?



2018. júl. 31. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, ha az Ő nevén vannak, akkor nem adják ki az adatokat.

Azt tudjátok csinálni, hogy átíratjátok a közműveket - de ehhez kell a főbérlő beleegyezése is.

2018. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Meg nem ártana elkezdeni albérletet nézegetni, mert ha nagyon erősködtök, akkor lehet, hogy berág és felmondja a szerződést (azt is nézzétek meg jó alaposan), aztán volt albérlet, nincs albérlet.
2018. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Minket az alberlet nem zavar ha el kellene hagyni , miven nevetseges arat fizetunk es kihasznalhatatlan lkasert. Az aggaszto inkabb hogy kozel 600.000ft ot huzott le tolunk olyan dolgokkal amiket nem is hasznalunk vagy irrealisan sokat ir fel.
2018. júl. 31. 14:52
 4/8 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj, ez miért most jut eszedbe, három év után. Csak azt lehet lehúzni, aki alkalmas rá. Minden szolgáltatónak nyílvánosak a tarifái, bármikor matekozhattál volna.
2018. júl. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nehargudjal de 17 eves vagyok😹 ergo en nem tudok 3eve szamlat lekerni, se semmit intezkedni ezugyben, annyit tehettem meg hogy megkerdezem itt hatha valaki segit es tudok barmit tenni mivel az edesanyamnak annyi ideje nincsen hogy kettot pislogjon
2018. júl. 31. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha ő azt mondja, hogy annyi, akkor annyi. Vagy vegyél saját lakást, költözz máshova, de nehogymár a befőtt rakja el a nagymamát. Még szívességet teszel neki, hogy ott laksz, nem?:))
2018. júl. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sok segitokesz ember van itt🙄✌🏿 Azert igy utolag hozza irnam ,hogy kiderult,hogy kozel 1millio forinttal csapott be minket az evek alatt a szamlakat illetoen. Nem teszunk szivesseget, hogy itt lakunk egyaltalan nem ezt irtam, de szerintem ebben a helyzetben senki nem ulne olbetettkezzel es adna oda a penzet a semmire. de a magyar mentalitason ez is meglatszik , ugy ahogyan a segitokeszsegeteken es a tisztelt uri emberen is aki igy atvagott minket. Remelm ennyi orome lesz osszesen az eleteben , hogy minket igy lehuzott. Nektek pedig kivanom ,hogy a Jo Isten aldjon meg titeket esszel ha mar kedvesseg nem szorult beletek
2018. aug. 31. 09:06
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, én leírtam a megoldást, de úgy tűnik, azt meg sem láttad (1-es vagyok)

Meg az is megoldás, amit más írt - hogy elköltöztök.

Gondolom, bizonyítani nem tudjátok, mikor mennyit fizettetek a főbérlőnek vízre, stb-re - így hivatalos módja nem igazán van a pénzetek visszakövetelkésének.

2018. aug. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!