Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ázsiából rendelek egy nagyobb...

Ázsiából rendelek egy nagyobb csomagot, amit repülővel szállítanak Budapestre a Liszt Ferenc reptérre. Hogyan fogom tudni majd átvenni?

Figyelt kérdés
A saját nevemre rendelném, de csak a reptérig onnan magam szeretném elhozni. Mik a teendők ilyenkor? Gondolom ott vámkezelik is majd. Valaki tudna segíteni? Köszönöm! :)

2018. aug. 1. 14:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen szállítási mód nincs, a reptéren nem fogsz tudni csomagot átvenni.
2018. aug. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi! Viszont akkor hova mennek azok a szállítmányok, amiket repülőgép szállít ki? Maga a rendelési típus létezik, ez a leggyorsabb, ez az árán is látszik. Sajnos elég kevés infót találtam erről... Tudnál segíteni?
2018. aug. 1. 14:10
 3/19 anonim ***** válasza:
57%
A címedre viszik ki a csomagot. Tudod, a saját címedet kell megadni. De nyugi, nem egyből hozzák ki, hanem előbb vámkezelés alá vonják, erről kiértesítenek téged levélben, te eleget teszel az abban leírtaknak, és UTÁNA hozza házhoz neked a Posta, vagy amelyik céggel szállíttatja az eladó.
2018. aug. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszi! Erről fogalmam sem volt. Azt hittem megoldható az is, ha én magam szeretném átvenni ott a reptéren és elszállítani az autómmal, az sokkal olcsóbb lenne... :/ Akkor ez teljeséggel megoldhatatlan és csak valamelyik futárcég szállíthatja ki?
2018. aug. 1. 14:22
 5/19 anonim ***** válasza:
37%

Nem lenne olcsóbb egy forinttal sem.

A szállításnak az a költséges része, hogy a Távol-Keletről elhozzák idáig. Az meg, hogy a reptérről belföldön utaztatják, a vevőnek semmibe sem kerül.

2018. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
A kínai eladó először a háztól házig szállítást kínálta fel, majd azt írta, hogy van mód arra is, hogy csak a reptérig megy a termék, onnan már az én dolgom, hogyan tovább. Az utóbbira árajánlatkéréskor kb. 160 USD-dal kevesebbet mondott.
2018. aug. 1. 14:33
 7/19 A kérdező kommentje:
Az egészhez hozzátartozik, hogy ez egy nagy csomag, kb. 140 kg.
2018. aug. 1. 14:34
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

A valóságban hajók esetén biztosan van ilyen szállítási mód, hogy "kikötőig" (megegyezés szerint melyikig). Ez olyankúr úgy történik, hogy megegyeztek pl. ship to Hamburgban, ilyenkor a költségeket a küldő csak addig állja amíg a hajó ki nem köt Hamburgban. Utána már minden ügyintézés és költség a tied.


Reptérről én ilyet még nem hallottam de bármi lehet. Viszont nagyon nem ajánlom. A szállítmáyozás egy szakma, speditőr cégek ebből élnek. Töménytelen papírmunka, kínából vámkezelés, árukezelés. Magánemberként esélyed nincs, amúgy meg azt a 160 EUR-t vastagon kifizetnéd egy speditőr cégnek.

2018. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azonban nem igazán tiszta, hogy miért kéne nekem ehhez speditőr cég? A vámkezelés nem automatikusan történik meg az állam által? Bizonyosan rosszul képzeltem el, de bennem úgy fogalmazódott meg az egész folyamat, hogy megérkezik a csomag Budapestre, aztán ott vámkezelik alapból, majd van lehetőségem besétálni és elvinni a saját autómmal a megrendelt csomagot. Ez így miért nem lehetséges?

2018. aug. 1. 15:06
 10/19 anonim ***** válasza:
66%
Ó de nem ám! A vámkezelés nem egy alanyi jogon járó valami, komoly összegekbe kerül és igencsak sok papírmunkával jár.
2018. aug. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!