Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járulék járadék...

Álláskeresési járulék járadék visszamondása új munkahely esetén? Szünet a munkahely között?

Figyelt kérdés

Kérdéseim:

Van 1,5 év munkaviszonyom, még nem találtam új munkát

-ha ez idő alatt 2 munkahelyem is volt, de folyamatos volt a munkaviszony akkor is meg van ez az időtartamam?

-ha megigénylem és 1 hét múlva találok munkát, nekem kell visszamondani?

-ha új melóhelyen kezdek, de már nem lesz folytatólagos a munkaviszonyom (pl 1 hét lyuk lesz a két szerződés eleje-vége között) és utána történne valami gebasz a 3. melóhelyen akkor az 1 hét megszakítás miatt már törlődik az előző 1,5 év munkaviszonyom a járadék szempontjából?


Köszönöm előre is



2018. aug. 7. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell folyamatosnak lennie a munkaviszonynak. Az elúlt 3 évben kell lennie legalább 360 nap munkaviszonyodnak, hogy kapj álláskeresésit. 10 ledolgozott naponként jár egy nap, tehát ha neked bvolt (csakl mondok valamit) 504 nap munkaviszonyod, akkor 50 napig fogod kapni.

Tök mindegy, hogy hány munkahelyről szeded össze.

Ha találsz munkát és a cég bejelent, akkor automatikusan nem kapott tovább - bár valaki múltkor itt megcáfolt, úgyhogy inkább kérdezd ezt meg, mikor igényled.

(nem biztos, hogy jól étrem az utolsó kérdést) Ha kapod egy hetig az álláskeresésit, és találsz munkát, ahol aztán megint felmondasz, akkor kaphatod megint. Ha megállapítottak 50 napot, és te hetet használtál fel, akkor a fennmaradó 43 napot igényelheted megint.

Van eyg olyan opció, hogy ha találsz munkát, akkor a fennmaradó összeg 80%-át kikérheted. Ebben az esetben viszont ha a következő melóhely befuccsol, nem leszel már jogosult álláskeresésire, csak ha megint dolgoztál 360 napot.

2018. aug. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A munkaviszony létesítéséről nem tud a járadékot folyósító szerv, tehát azt köteles vagy bejelenteni, nehogy jogosulatlanul kapd az ellátást.
2018. aug. 8. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Szia!

Nincs már KMK, azaz nem visz el a rendőr, ha épp nem dolgozol!


No problem!


Az álláskeresési segély fennmaradó részének igénylése:

akkor, ha az új helyen letöltötted a próbaidőd!

2018. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Közben találtam új melót, de lesz 1 hetem amikor még nem tudok dolgozni, és gondolkoztam, hogy arra az 1 hétre megigényeljem-e

Sok utánajárás kell hozzá?

Köszönöm szépen

2018. aug. 12. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!