Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme 16 évesen gyűjtöge...

Van értelme 16 évesen gyűjtögetni a pénzt?

Figyelt kérdés
Most kb. 80000Ft van a markomban és gondolkodom, hogy van-e értelme gyűjtögetni vagy elköltsem? Ugyanis szeretnék kicsit vásárolgatni (gitár, ruha stb...)

2018. aug. 14. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez rajtad áll.


Ha a gitár, ruha boldoggá tesz, akkor miért gyűjtögetnéd?

:)

2018. aug. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Persze, hogy jó lenne, bár nem feltétlenül ez tesz boldoggá.

De félek, hogy ha elköltöm, később megbánom.

Dolgozni 16 évesen meg elég nehéz, legalábbis az én környékemen rendes pénzért.

2018. aug. 14. 12:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ami nem létszükséglet és ha tudod, hogy nem kapnál valamiből újat, ha tönkremenne, pl. telefon vagy ilyesmi, akkor ne költsd el. Ez nem egy nagy összeg.
2018. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha most megtanulsz gyűjtögetni és nem szórod el az összes pénzed, amint van egy kicsi belőle, az talán később is előnyt jelenthet. Én pl. nagyon sokáig szórtam a pénzt, mindig alig volt elég hónap végéig, akármennyit is kerestem. Aztán rájöttem, hogy semmi örömöm nincs abból, hogy olyan dolgokra szórom el a pénzem, amelyekben max. pillanatnyi örömöm van (pl. egy éttermi vacsora). Azóta inkább összegyűjtöm és egyrészt jó érzés, hogy mindig van félretett pénzem, másrészt végre komolyabb dolgokat is vásárolhatok belőle (lásd: kocsi, ház, olyan nyaralások, amelyek örök élmény lesznek).
2018. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bölcs tanácsot. Elgondolkozhatok ezen :)
2018. aug. 14. 13:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Félretenni igazán akkor éri meg, ha be lesz fektetve. Ha van egy olyan terv, ami növekvő ütemben hozza vissza a belefektetett pénzt, és egyre kevesebbet kell majd foglalkozni vele. Ha házra teszel félre, akkor belemegy valami drágába, ami csak viszi a pénzt utána. Ha kétszerannyi idő, mire nullára jutsz egy befektetéssel, a hátralevő életedben nem lesz lakhatási gondod.
2018. aug. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!