Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha e. v. vagyok akkor nem...

Ha e. v. vagyok akkor nem lehet háztartási munkásom?

Figyelt kérdés
Szeretnék bejelenteni egy háztartási munkást, de egyéni vállalkozó a szabály szerint nem teheti ezt meg. Nem lenne semmi köze a vállalkozásomhoz, csak magánemberként szeretném ezt tenni. Így hogy e.v. vagyok egyébként, így ez kizárt? Mindenképp számít?

2018. aug. 23. 09:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Vállalkozóként nem alkalmazhatod, csak mint magánszemély a magánszemélyt.

Illetve, ha pl takarítónak alkalmazod, a házad kitakaríthatja, de, ha van benn irodád, mint ev. azt már nem.

A vállakozásodba semmilyen módon nem vonhatod be, még ilyen" hozd ide azt a dobozt,légyszi" szinten sem

2018. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem is szeretném egyáltalán, csak kizárólag mint magánszemély! Viszont a lakcímem, az egyben a székhelye is a vállalkozásomnak. Ez probléma lehet akkor?
2018. aug. 23. 12:01
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs itthon semmi irodám, vagy ilyesmi, nem is itthon végzem a vállalkozói munkámat, ez csak egy otthon, ami egyben székhely.
2018. aug. 23. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!