Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A részvény vásárlás és eladása...

A részvény vásárlás és eladása érdekelne engem!?

Figyelt kérdés
Szeretném ha valaki lépésről lépésre leírná, hogy mi kell hozzá és hogyan. Azt a részét már tudom, hogy mit szeretnék venni majd eladni.

2018. aug. 23. 21:36
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

"Szeretném ha valaki lépésről lépésre leírná, hogy mi kell hozzá"

PÉNZ


" és hogyan".


Ha 18 éven felüli vagy, akkor nyitsz egy értékpapír számlát valamelyik brókercégnél vagy banknál (ezt kevésbé javaslom), átutalsz rá lehetőleg jó sok pénzt és abból veszel részvényt.

hogy hogy kell megbízást beadni, részvényt venni, annak utána tudsz olvasnio a neten.

Egyébként sem árt egy kicsit olvasgatni, mielőtt beleugrasz a részvény vásárlásokba.

2018. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál ajánlani online brókercéget?
2018. aug. 23. 22:06
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem, mert utána, ha elveszted a pénzed, engem fogsz "megköpködni" :D
2018. aug. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én csak érdeklődöm a részvény vásárlás iránt és úgy a “tőzsde” dologért. Nem a Wall St. Farkasa c. film miatt írtam ide. A minimális téttel kezdeném, hogy beletanuljak hisz valahol el kell kezdeni. De ha tudsz tanácsot adni, hogy hogyan tunám jobban megérteni ezt a világot akkor azt szívesen fogadom.
2018. aug. 23. 22:19
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Sok minden le van írva a neten, keress rá: pl. tőzsdei kereskedés alapjai.

De egy dolgot elmondhatok: amikor megérted ezt a világot, akkor rájössz arra, hogy az egyszerű ember csak egy kis porszem, mert ez "hatalmasok" játszmája olyan kártyákkal, amibe a kisember nem lát bele.

Ha szerencséd van, nyersz, ha nincs szerencséd, akkor vesztesz, elbukod az összes pénzed.


Ja, és még egy tőzsdei aranyszabály: csak olyan pénzzel "játsz", kereskedj, aminek nem fáj a totális elvesztése.

2018. aug. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 kapo1588 ***** válasza:
36%
A legtöbb banknak van tőzsdei felülete, Erste,OTP,K&H pl
2018. aug. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kis összegben nem fogsz kereskedni mert elviszik a jutalékok. Erre vannak online kereskedő platformok pl. a plus500 itt demo számlával tudsz játszani. Igazi pénzt nem raknák be.


Kis összegben csak cryptoval lehet kereskedni.

2018. aug. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Dávid ***** válasza:

KBC Equitas a legolcsóbb, csak online felület.


Felhívod őket, bemész a Soroksári úti fiokba ha pesti vagy, kapsz jelszót a programhoz.


Ahogy a többiek is leirták, én is kis pénzzel kezdtem, 250.000.-Ft-al, az alatt nem igazán lehet élesben, met vannak minimumdíjak.


A részvénykereskedés csak akkor éri meg, ha:


a szemed se rebben, ha elveszíted a betett pénzed 40%-át, mert minden lejtmenetet felívelés követ, a kérdés, hogy mikor. Ráérünk.


Én ETF-et vettem Erste Brókernél (vacak netes felület) és KBC Equitasnál (remek, korrekt, de csak ha 5 millionál kevesebbet fektetsz be).


Annyira egyszerű a vétel-eladás mindenhol hogy csak na.

ETF = részvénycsomag (pl BUX) ami tartalmaz OTP-MOL-Richter-Telekom részvényt.


Nagyon egyszerű, otthon rákerestem h "legolcsóbb ETF", kiadott pár kódot, azt kikerestem és vásároltam.


A legfontosabb a "Bibliám" :) , Kiszámoló Blog, keress rá az archív cikkeknél.


Mit kell néznem kereskedéskor?


- Brókeri költségek (erről kapsz egy hiperbonyolult nyopmtatott táblázatot, de neten van bróker-összehasonlító). A legolcsóbb a Random Capital, de aKBC se drágább sokkal.


- a kereskedési költség mellett van átváltási költség, pl ha nem magyar részvényt veszel.

A Transferwise applikáció a legjobb pénzváltásra.


Amúgy sok sikert, ha demó számlát nyitsz, az még jobb.

A legszegényebb emberek mindig a kifogásokat keresik, hogy miért ne csináljanak valamit (nincs elég pénzem, rizikós, buta vagyok), a sikeresek mindig előre néznek.


Vágj bele, ha van türelmed várni éveket (a daytrade csak szerencsejáték) és nem félsz egy kisebb bukástól.

2018. aug. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!