Postai vámkezelés?

Figyelt kérdés

1 honapja rendeltem egy cipőt az ebayrol és 3 napja kaptam egy levelet a postán miszerint vámot kell rá fizetnem. Meg sosem csináltam ilyet ezért segítségre lenne szükségem.:)


Azt írjak a lapot amit kaptam e-mailben kellene Elkuldenem nekik, de mivel azt állítják, hogy az aláírás kötelező ezért feltételezem, hogy csak bescannelve lehet Elkuldenem?


Második kérdésem az lenne, hogy ha rendeles visszaigazolást kell nekik küldeném az például egy kepernyofoto az emailrol amit az ebay kuldott?


És mikor közlik velem hogy mennyit kell ráfizetnem?

Egyébként 29ezer forintért rendeltem (a postaköltség ingyenes volt). Azt írjak 27% ÁFA-t kell fizetni, akkor 8ezer forint lesz meg pluszba? Vagy rosszul számoltam/ nem tudok valamiről?


Kell ezen a két dolgon kívül csatolnom bármit? Pl személyi igazolvány stb?


Köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 9. 19:05
 1/3 anonim válasza:
A vámkezelési megbízást kitöltöd, aláírod. Az aláírás helye alatt van egy kis hely ahová be kell írnod a személyi igazolvány számod. A kitöltött megbízást bescanneled/lefényképezed. Minden információt ami rendelkezésedre áll (számla, rendelés visszaigazolás, fizetés igazolás stb.) elküldöd a megbízással együtt csatolmányként a postaimport@posta.hu emailre. Vársz.
2018. szept. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

ui: Ki tudod magadnak is számolni nagyjából, hogy mennyit kell ráfizetned. Kiszámolod a 29 ezer ft 27%-át illetve 3500ft a postai vámkezelés. Akkor közlik veled mikor kézhez kapod a csomagot. Azon fogod látni részletesen, hogy mire és mennyit számoltak fel. Addig át sem veheted a csomagot még azt az összeget ki nem fizeted.

Nem kell semmilyen személyes iratot csatolni.

2018. szept. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2018. szept. 10. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!