Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tozsden hogy kell shortolni?

Tozsden hogy kell shortolni?

Figyelt kérdés
meg kell adni egy lejarati datumot es aznap kell visszavasarolni es viszaadni a reszvenyt?

2018. szept. 12. 20:13
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha van 5 millió Forintod befektetésre, akkor megmondom.
2018. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Baromi bonyolult volt beírni a google-ba, hogy "short".

Ennyit írtam be, nem többet és máris kihozta a választ a kérdésedre:

[link]


Azt javaslom, amíg nem tudod, hogyan lehet utána nézni dolgoknak és hogyan lehet ezeket megtanulni a netről, addig ne tőzsdézz, különösen ne shortolj.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak: van a napon belüli és némely helyeken a napon túli shortolás.

2018. szept. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ezt mar elolvastam, es nem irja benne, hogy gyakorlatban hogy mukodik a shortolas. ezert kerdeztem vilna attol, aki tudja a valaszt.


beljebb nem lettem...

a kioktatast koszi.

2018. szept. 12. 23:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Keress ra a tozsdedre es short. Mindenhol maskepp kell, sok helyen nem trivialis. Etoron egsz egyszeru pld, ugy hogy nincs opciod es sellre kattintasz, magatol shortol
2018. szept. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

"ezert kerdeztem vilna attol, aki tudja a valaszt.



beljebb nem lettem..."


Hát, pedig részleges választ kaptál a kérdésedre, csak ezek szerint nem vetted észre: leírtam: van napon belüli és napon túli shortolás. gondoltam, akkor majd visszaírsz, hogy hol akarsz shortolni, annál a brókercégnél milyen shortolási lehetőségek vannak: van, ahol csak napon belül lehet shortolni.

Amíg ezt nem írod le, addig nem lehet normálisan válaszolni - most akkor én is írjam, hogy kösz a lüke kérdést?

Továbbra is azt javaslom, hogy amíg nem érted ezeket a dolgokat, nem tudod magadnak kikeresni a megfelelő oldalakat arra, hogy ezt megértsd, addig ne shortolj.

Egyébként eladással kezdődik és visszavétellel végződik - de ezt az általam belinkelt oldal is írja. És mint írtam, brókercége válogatja: van, ahol csak napon belül lehet, van, ahol több napig is.

2018. szept. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mindenhol lehet napon túl shortolni... Csak nem közvetlenül a részvényt shortolod, hanem veszel egy, pl Erste bank által kibocsátott certifikátot. Ez nem maga a részvény, hanem egy másik értékpapír ha úgy tetszik, de a bank garantálja, hogy az ára meg fog egyezni a mögöttes termék árával (legalábbis egyenesen arányos lesz vele, a tőkeáttétel méretétől függően). Az így nyitott short pozícióknak általában fél és egy év között van a lejáratuk.
2018. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eredeti kérdésedre válaszolva: nem, nem kell megadni dátumot, akármeddig tarthatod a shortot (vagy ameddig tudod finanszírozni a veszteséget, ha a részvény árfolyama emelkedik), és bármikor visszaveheted a shortolt részvényt.

Amire a többiek utaltak: több brókercégnél nincs lehetőség hagyományos shortolásra: vagy csak napon belül engedik, és ilyenkor nap végén le kell zárnod a shortot, akár tetszik, akár nem... vagy valamilyen más eszközön keresztül, pl. certifikát vagy CFD segítségével tudod elérni ugyanazt, amit a hagyományos short-tal.

A lényeg (ha olyan brókercégnél vagy, ahol lehet napon túl is shortolni), hogy bármeddig tarthatod a shortot.

2018. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
koszonom, leghasznosabb!
2018. szept. 24. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!