Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért hőbörögnek az emberek...

Miért hőbörögnek az emberek hogy magas áron végzem a szakmunkám?

Figyelt kérdés
Még így se magas a profitom, nem vagyok én a máltai szeretetszolgálat hogy ingyen dolgozzak. Mikor adok egy (ingyenes) árajánlatot van aki számonkér hogy képzelem ezt az árat, át akarom verni, biztos visszaélek a szakember hiánnyal, stb. Pedig csak a piachoz viszonyítom az áraimat. Van aki azt mondja hogy ez túl sok, majd kér mástól árajánlatot. Ilyenkor az szokott lenni, hogy felhív 20 céget, abból kimegy 2 db felmérni és 3 hónap múlva küldik az ajánlatot. Ekkor felhív hogy mégis velem szeretné csináltatni, menjek azonnal, persze én nekem meg már más munkát kell csinálnom.
2018. szept. 21. 12:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
51%
Mert egyáltalán nincsenek képben azzal, hogy milyen árak vannak.
2018. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%
Te ujjongsz amikor költesz adót fizetsz be stb ? Ugye , más is így van vele , te is és bárki örül a potyának a spórolásnak .
2018. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

"Ugye , más is így van vele , te is és bárki örül a potyának a spórolásnak ."


Sosem várnám el egy szakembertől, sőt, barátomtól sem, hogy potyázzanak nekem. Vannak ilyen barátaim, akikhez ha menni kellett segíteni dolgozni, akkor nem kaptam semmit (nem is kértem, hiszen a "barátja" vagyok), viszont amikor hozzám jött segíteni a végén szinte tartotta a tenyerét. Nem szeretem a potyázókat.

Kérdező: szerintem te is átlátod azt, hogy végül hónapok után mégis igazad lesz és igazat adnak neked, így nem kell neked azon gondolkoznod, hogy mit gondolnak mások. Ha így is megélsz, akkor hajrá, űzd az ipart.

2018. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%
Ilyen a magyar emberek többsége. Mindent "olcsón", "ingyen", "okosban" akarnak. Itt a gyakorin is rengeteg kérdés van, hogy "hogyan szerezhetek ingyen/olcsón ezt vagy azt". Külföldön, legalábbis a fejlett országokban, ez nincs így.
2018. szept. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
21%
Akkor nem vásárolsz sem veszel igénybe semmilyen kedvezményes árut meg szolgáltatást sem mert kifizeted a normál árát ? Valószínű .
2018. szept. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Mert zsugoriak. Méghozzá a gazdagok még sokkal inkább, mint akik alig bírják kiszorítani a rávalót.

Gondolom férfi vagy, hát ne lelkizz rajta!

Az árajánlat adásakor mondd meg, hogy amíg nem jelez vissza, addig téged semmi nem köt, tehát ha megkeresnek egy azonnal kezdhető munkával, akkor annak neki is állsz. Ezek után, ha 3 hónap után felhív téged, hogy azonnal menjél, akkor mondd meg, hogy szépen kinyitod a naptáradat, és megmondod, kb. mikor tudsz menni. Ha így kell a munkád, akkor mész, ha nem kell, akkor nincs miről beszélni.


Ja, és pont az ilyen zsugori, pöffeszkedő alakokkal légy óvatos! Ha pl. te veszed az anyagot, akkor előre mondd meg neki, hogy megveszed az anyagot, ide is hozod (ha megfelelő módon lehet ott tárolni), de addig nem állsz neki csinálni, amíg az anyag árát (amit számlával igazolsz neki) ki nem fizeti. Ha nagyobb munkáról van szó, oszd fel szakaszokra a munkát. Egy szakasz lezárása után kérd meg, nézze meg, van-e kifogása. Ha nincs, akkor az addig végzett munkát fizesse ki, akkor folytatod. (Ezt persze az árajánlat adásakor mondd el neki.) Így csak kisebb veszteség érhet, ha netán mégse akaródzik neki fizetni. Ha minden anyagot beépítettél, minden munkát elvégeztél, és addig egy fillért sem kértél, akkor teljesen ki leszel szolgáltatva neki. És nem mindenki korrekt ilyenkor, ezt jól jegyezd meg!


Megj.: Én szeretem, ha mindent a szaki vesz meg, mert ő tudja, mit kell. A festőm egyszer megjegyezte, hogy rajtam kívül nincs más, akinek hajlandó megvenni az anyagot, annyiszor akarták már átverni. Így legrosszabb esetben csak a munkája ellenértékét veszíti, de ha az általa vett anyag is bent áll a falban, akkor az ingyen munkán túl még rá is fizet.

2018. szept. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
32%
Mert annyira nem vagy képes, hogy kiírd a weboldaladra az árakat. Ha az összes többi is így tenne akkor össze lehetne hasonlítani. A legviccesebb amikor új lakásra kell kérni árajánlatot, nem tudja mennyiért akarja eladni vagy mi?
2018. szept. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
62%
Mert ő nem szakember és nem tudja hogy reális-e az ár. Magyar ember hozzá van szokva, hogy úton útfélen átakarják verni és így áll hozzá mindenkihez. Nyilván a tisztességes emberek isszák meg ennek a levét, de sajnos ez van.
2018. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12%
Milyen szakmát végzel?
2018. szept. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem vizvezeték szerelő vagy véletlen? Kéne nekem egy
2018. szept. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!