Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypalról utalás bankszámlára,...

Paypalról utalás bankszámlára, díj, pénz váltás?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a paypalomon lévő pénz utalásakor, 1000 Ft (Ft-ban) és 34000 (amerikai dollárban) hogyan/mekkora díjat számítanak fel, magyarán abból a 35000-ből mennyit kapok meg a rendes bankszámlára?


Amikor megérkezett a paypalomra két, eladásból származó összeg, az dollárban van, ott már számoltak fel díjat, mivel az első esetben


100 dollárt utaltak nekem, de csak 95,8 lett jóváírva,


a második esetben 33 dollárt utaltak és 30,92 let jóváírva.


Még így is számíthatok valami díjra? Mivel ugye nagy része külföldi pénznemben van.



2018. szept. 21. 16:15
 1/2 anonim ***** válasza:

"100 dollárt utaltak nekem, de csak 95,8 lett jóváírva,


a második esetben 33 dollárt utaltak és 30,92 let jóváírva."


Ez normális. Ez a néhány százalék a Paypal fee


"Még így is számíthatok valami díjra? Mivel ugye nagy része külföldi pénznemben van."


A pénzkivételnek (withdraw funds) nincs további költsége.


A magyar bankszámládra forintban fog megérkezni egy magyar forint alapú számláról, tehát a devizák közti konverzió nem a bankok között fog megvalósulni, hanem a Paypal rendszerén belül. Ott meg annyi az árfolyam, amennyi. Arra nincs ráhatásod.

2018. szept. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem a dollárt addig ki sem utalhatod forint számlára, amíg át nem valtod Paypalon belül forintra. A főoldalon a "currency converter" menüpontban látod az árfolyamot, ami nem túl jó. Utána a kiutalasnak nincs költsége.
2018. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!