Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Én ennél az álláshirdetésnél...

Én ennél az álláshirdetésnél nem értem ezt a munkaidőt, ti hogy értelmezitek?

Figyelt kérdés

Igazából egy távoli ismerős ott dolgozik és neki valóban hétfőtől szombatig tart a munka idő, de én az aldi weboldalán a következőt találtam.


"állandó műszakok: hétfőtől-szombatig 15:00-23:30 (délutános műszak), vagy vasárnaptól-péntekig 21:00-05:30 (éjszakai műszak), heti öt nap"


Na most ezt bárhogy nézem, ez 6 nap munka, holott a végére oda írják heti 5 nap... És most ezt nem értem... Bár ha jelenetkezek biztos a hr-s válaszol ha tetszik az önéletrajzom nekik, de előbb itt akartalak megkérdezni titeket, ti mit gondoltok.

Esetleg még arra tudok tippelni, hogy az éjszakásoknak 1 nappal kevesebbet kell dolgozni, és az péntek 5:30 akarna lenni? Kapnak 30% műszak pótlékot és még egy nappal kevesebbet is dolgoznak? Az mondjuk úgy elég korrekt érv az éjszakai műszak felé, ti mit gondoltok, hogy értelmezitek?


2018. szept. 23. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Az egyik szabadnapod változó lesz, a másik pedig fix. Mit nem lehet ezen érteni?
2018. szept. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 de nem írják sehol, hogy rugalmas munkaidő, és az a távoli ismerős valóban heti 6 napban tolja. Ezért azt feltételeztem, hogy esetleg itt is így van
2018. szept. 23. 21:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Az nem rugalmas munkaidő, hogy változó napon van a pihenőnap. Ez itt az én értelmezésemben annyit jelent, hogy heti 1 napon biztosan nem dolgozol. Az sem biztos, hogy minden héten van 2 pihenőnapod, ez nem kötelező az Mt. szerint: előfordulhat olyan, hogy több hetet letolsz heti 1 pihenőnappal, viszont később meg több pihenőnapot kapsz. Olyan nincs, hogy valaki folyamatosan heti 6 napot dolgozik, legalább legálisan.
2018. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!