Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés
Prometeus87 nevű felhasználó kérdése:

Milyen formában és hol tudok aprópénzt beváltani bankjegyre?

Több 10ezer forintról van szó és az érdekelne hogy milyen összegekben kell rollnizni, van e rollnizó anyag szabály és hol a legkényelmesebb, leggyorsabb beváltani? Köszönöm!

2018. szept. 24. 03:20  Privát üzenet  

A válaszok

Postán beváltják elég borsos kezelési költségért.

Talán a Nemzeti Bankban ingyenes, de ebben nem vagyok biztos.

Rollnizni nem kell (pl. a nemzeti bankban van kifejezetten érmeszámláló.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. szept. 24. 06:14 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

# 2/4Időpont 2018. szept. 24. 06:59 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kicsit utànna olvasgattam a dolognak. Hátha mások is szeretnének majd ilyen átváltósdit játszani. :)

A legolcsóbb(ingyen) az ha apródonként be váltogatod boltokban mert kb sehol sem ingyenes már. Ha igen akkor db számhoz van kötve. Pl 50 db érmét váltanak csak be.

Szerintem az a legtisztább ha nem gyűjtünk aprót kilós mennyiségben. :)

# 3/4Időpont 2018. szept. 24. 16:00 Privát üzenet

Nem pontos az infód, mert a boltokban nem "beváltanak" 50 db-ot, hanem fizetéskor max 50 db-ot "kötelesek" elfogadni.

És mivel Te azt írtad, hogy több 10 ezer ft-ról van szó, ezért én ezt az opciót fel sem hoztam, mert Nálad ez nem működik (1-es vagyok)

Valamint ezt is írtad:

" hol a legkényelmesebb, leggyorsabb beváltani?"

nos ez ugye nem az apránként majd csak elfogy fejezet :D

Amúgy ha nem kell egyszerre a pénz, akkor induláskor beteszel pár 10-est, huszast, 50-est (vagy ami van) a pénztárcádba és azzal fizetsz - így apránként kiszórhatod. Egy rágót, stb tudsz venni azzal is.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. szept. 24. 16:26 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Bitcoin befektetés! Hogyan, hol, milyen formában?
Üdv Az lenne a kérdés hogy a bitcoinból gyüjtött pénzt ami a netes pénztárcába tárolandó, azt valamilyen formában kitudom utalni a saját bankkárytyámra?
Pénzváltóban csak bankjegyet bankjegyre váltanak?
A régi 2000 ftos bankjegyeket hol lehet beváltani új bankjegyre?
Ilyen esetben kell adóznom vagy bármit tennem, legális ilyen formában ez egyáltalán?
Vendéglátó egység milyen formaban?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!