Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor mondjam le az álláskeres...

Mikor mondjam le az álláskeresési járadékot, ha külföldre megyek dolgozni?

Figyelt kérdés
1,5 hónapja kapom és úgy adódott, hogy 2 hét múlva kimegyek dolgozni külföldre. Elég ha az utolsó pillanatban, kiutazás előtti napon megyek be és szólók, hogy lemondom, mert külföldön fogok dolgozni? Vagy hosszabb az átfutási ideje és hamarabb kell jelezni? Nincs még fix munkám, szóval szerződést és egyebeket nem tudok vinni.
2018. szept. 27. 16:16
 1/3 anonim válasza:
En telefonon mondanam le. Amikor meg kene jelenni a munkaugyinel elotte 1 nappal fehivnam hogy mar nem tudok menni.
2018. szept. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ráérsz előző nap bemenni. Illetve talán menj egy nappal korábban, ha esetleg nem kerülnél sorra. Szerződést nem kell vinned, nem kell megindokolni, hogy miért nem kéred tovább a pénzt.


(Ezután 45 napig még jogosult leszel "passzív tb-re", de utána ne felejtsd el jelezni a NAV-nak, hogy külföldön vagy biztosítva, hogy miután hazajössz, ne akarják behajtani rajtad a tb elmaradást)

2018. szept. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Netes kapcsolattartást jelöltem be, de úgy tudom lemondani, csak személyesen lehet.



(A kérdésben rosszul írtam amúgy, a "szólók" természetesen szólok)

2018. szept. 27. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!