Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Használt szgk. Eladásnál a...

Gizirájder kérdése:

Használt szgk. Eladásnál a vevő : "cégre szeretném íratni" kijelentést teszi. Ez mit jelent, valami "okosság" van a dolog mögött, amit nem tud mindenki: Egyszóval nyugodtan lehet ilyen módon adás-vételt végre hajtani vagy sem?

Figyelt kérdés
2018. okt. 2. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Alighanem azt jelenti, hogy egy cég nevére kell kiállítanod a számlát meg az adásvételit. Okosság annyi van benne, hogy cégként a kocsi árát elszámolhatja költségként.
2018. okt. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

A te szempontodból semmit nem jelent. Megveszi, gondolom nem akar rá biztosítást kötni, hanem kipofozza kicsit és árulni fogja, vagy szétszedi vagy akármi, nem tudom milyen autóról van szó. Mindent hivatalosan kell papírozni, eladás dátumát órára percre beírni, abból ne engedj. Jelenteni kell az eladást a kormányablakban és a biztosítónál.


Tőlem régi lepukkant verdámat két roma kölyök vette meg, szintén cégre, kicsit be voltam rezelve, de fizettek, mint a kisangyal, azóta sem hallottam róluk.

Hibákat rögzítettük megjegyzésben, hogy ennek tudatában vásárolták a kocsit.

2018. okt. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A Te szempontodból semmi jelentősége.


A lényeg: Az adás-vételi szerződésnek vannak kötelező tartalmi elemei. Azok nélkül nem fogadja be a kormányhivatal a tulajdonosváltozás bejelentését.


[link]


A belinkelt oldalon olyat találsz, ami megfelel a jogszabályoknak.

2018. okt. 3. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!