Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az angol/amerikai tulajdonú...

Az angol/amerikai tulajdonú cégeknél a vezető van, hogy nem tud magyarul?

Figyelt kérdés

Ha már ide települtek, miért várják el, hogy mi tudjunk angolul, amikor van, ahol még köszönni sem tudnak magyarul? Nem beszélve a kevesebb fizetésről, messze nem adnak annyit, mint egy angol/amerikai dolgozónak.

Félreértés ne essék, tudok angolul, nem okozna gondot ilyen helyen dolgozni, csak ezt a kettős mércét nem értem.



2018. okt. 7. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%
A vezető a vezető. Ha akarsz tőle valamit, akkor neked beszélned az ő nyelvét. Azért jött ide, mert itt olcsó a munkaerő, és semmivel sem tart többre annál, mint ami vagy. Olcsó munkaerő, robotok helyett. Ez nem kettős mérce. Ez hierarchia.
2018. okt. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Nem várja el. Ha nem beszélsz angolul akkor nem beszélsz angolul, max nem kapsz állást nála.


Nem értem, hogy ez mitől kettős mérce.


Az meg, hogy nem adnak annyi fizetést. Naná. Azért jöttek ide. Te sem fizetsz annyit a bangladeshi gyerekmunkásnak aki legyártja a pólódat, mint amennyit egy magyar munkásnak fizetnél. (persze ez elég demagóg, de ugyanez a helyzet)

2018. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy ezek a vezetők akkor sem fognak megszólalni magyarul ha egyébként tudnának, mivel felsőbbrendűnek érzik magukat.
2018. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Csak értitek, ha már idejöttek, az lenne a minimum, hogy tudjanak pár mondatot magyarul. Ha már a pénzünk kell.
2018. okt. 7. 13:11
 5/16 anonim ***** válasza:
Az a minimum, hogy tudsz angolul, ha már a pénze kell...
2018. okt. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
De végső soron ő jön ide a mi pénzünkért, gondold csak végig.
2018. okt. 7. 13:50
 7/16 anonim ***** válasza:

"Csak értitek, ha már idejöttek, az lenne a minimum, hogy tudjanak pár mondatot magyarul. Ha már a pénzünk kell."


Szerinted ez a minimum. Mások szerint meg nem. Én pl dolgoztam Kínában és nem tanultam meg kínaiul mégsem éreztem magam valami kizsákmányolónak. Azzal beszélgettem akivel lehetett. És egyébként ők sem éreztek engem annak.


Végső soron nem arról van szó, hogy ő jön ide a mi pénzünkért. Elöször is nem is értem miről beszélsz hiszen nem fizetsz nekik semmit. A munkaerőért jön ide. Te pedig a pénzért mész oda. Ezt hívják úgy, hogy kereslet / kínálat!


Vagyis te is adsz valamit és kötsz kompromisszumokat, és ő is ad valamit és köt kompromisszumokat.


Egyébként az égvilágon semmi haszna nem lenne abból, hogy megtanuljon magyarul, akkor meg minek tanuljon meg?

2018. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"Elöször is nem is értem miről beszélsz hiszen nem fizetsz nekik semmit" - Dehogynem érted. Elad valamit, amit a magyarok megvesznek, ő meg kiviszi az országból. Vagy ha gyárt, mi dolgozunk, amit a külföldi ad el. Magyar munka van benne, mégis a külföldié lesz a haszon.

És még arra sem veszi a fáradságot, hogy pár mondatot megtanuljon azoknak a nyelvén, akikből él.

2018. okt. 7. 14:42
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem neked azzal van az alapproblémád, hogy nem érted hogy üzleti vállalkozást mindig a haszon reményében működtetnek.


Az a haszon amit szerinted úgymond ellop tőlünk a multi egyáltalán nem termelődne meg. Ez az ő haszna az üzleten. A tiéd meg a munkabéred.


Nem értem a Kiss József kft ilyen szempontból miért jobb. Ott is dolgoznak az emberek és mindenféle beruházás + munkabér + stb után fennmaradó plusz megtermelt jövedelem az Kiss Józsefé. Ilyen szempontból miben különbözik a multitól? Ugyanazt csinálja kicsiben. És teljesen természetes is, hogy ezt csinálja hiszen ezt hívják úgy, hogy VÁLLALKOZÁS!

2018. okt. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
<facepalm> a mi pénzünk kell nekik???? Ember, a multik hozzák a pénzt, a technológiát és a munkalehetőséget, ha nem jönnének, te is a 3 kmes sorban állnál minden nap a segélyért...
2018. okt. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!