Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért nem jön meg/késik a...

Miért nem jön meg/késik a Foxpost csomagom?

Figyelt kérdés
Az a tapasztalatom ezzel a drága jó csomagküldő szolgálattal, hogy ha délelőtt adják fel a csomagot, akkor másnap megérkezik, de ha délután, akkor két napot kell várni. Múltkor ugyanígy délután adták fel nekem, de utána két nappal fél háromkor már jött az SMS nekem. Most viszont nem. A nyugtát láttam, fel van adva a csomag, de miért nem jön az SMS? Szerdán küldték el nekem, és most péntek van. Ha ma nem jön, akkor egészen hétfőig nem fogom megkapni, mert ez a fos foxpost nem szállít hétvégén.

2018. okt. 12. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg milyen szállítási időt garantálnak. Ha kicsúsztak belőle akkor reklamálj. Ha nem akkor meg legyél türelemmel.
2018. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Hiába szidod a Foxpost-ot: le van írva náluk, hogy ha 1 óráig fel van adva, akkor másnap megérkezik, de délutáni feladással nem.

Ezen kívül nem csak a Foxpost nem szállít hétvégén, hanem az összes többi csomagszállító cég - azt hiszem, csak 1 kivétel van.

Ha meg nem tetszik a Foxpost, akkor rendelj MPL (postai) csomagautomatába :-)

2018. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hát a feladóra is mérges vagyok, mert eleve hétfőn már küldeni-e kellett volna, amikor meg kiderült, hogy csak szerdán tudja, akkor kértem, hogy ha lehet, akkor délelőtt.


De amúgy eleddig nem jött az SMS, szóval valami gebasz lehet. Na mindegy, hétfőig még várok, ha nem jön, akkor írok a foxpostnak is, meg a figurának is.

2018. okt. 12. 19:05
 4/14 anonim ***** válasza:
71%
Hát lehet hogy közbejött neki valami, akár munka, betegség bármi.. Húhha 2 nap csúszás... Nem te vagy a világ közepe, ilyen stílussal nem is lehetnél -.-
2018. okt. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4


Matek megy? Ez így egy hetes csúszás lesz, ha megjön egyáltalán hétfőn.

2018. okt. 12. 22:44
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

"Nos, kérdező, már segítettem a válaszommal, elsőre meg is álltam, hogy ne írjam le, de 4-esnek adott válaszodra már muszáj reagálnom:

Ne haragudj, de nem, nincs igazad.

Miért? Azért, mert ugyan nem tudom, hogy hol vettélés mit, de mivel eladóról beszélsz, nem cégről, ezért jó eséllyel magánemberről van szó.

Magánemberként általában nem főállásban ad el az ember, hanem mellékesként, az otthon lévő felesleges holmijait - ergo DOLGOZIK NAPKÖZBEN!!

De még ha cégről is van szó, akkor is előfordulhat olyan, mint pl egyik nao az egyik nagykerben: egyszerűen elment az áram, rendkívüli áramszünet volt a házban és nem mentek a számítógépek. Egy egész álló nap - így nem tudták teljesíteni aznap a megrendeléseket.

Tehát BÁRMI KÖZBEJÖHET!!


Aztán: magánember megkapja a megrendelésedet, jó eséllyel hétvégén vetted meg azt a valamit, s bár elutaltad az árát, de a "szemét" bankok sem dolgoznak hétvégén, tehát az eladó hétfőn reggel elmegy dolgozni, amikor hazaér, látja, hogy megérkezett az utalás (hétfő este van). Ami utalás Neked 2 perc, az az eladónak egyáltalán nem 2 perc: be kell csomagolni a terméket BIZTONSÁGOSAN, ami bizony lehet, hogy kicsit több időt vesz igénybe. A múltkor pl. 2 napomba került, mire az itthon lévő kb. 20 dobozt végigpróbálgattam , s "természetesen" egyik sem volt jó, Murphy törvényei szerint :D (mondjuk én megírtam a vevőnek, hogy ilyen problémám van)

Szóval be kell csomagolni, elmenni a postáig vagy automatáig, stb. - míg Neked az utalás 2 perc, otthon, kényelmesen a széken ülve, addig az eladónak ez egyáltalán nem 2 perc. Lehet, közben megbetegedett, netán van családja, azzal foglalkozott, stb.


Bár magam is igyekszem a vevőket gyorsan kiszolgálni, ez nem mindig sikerül és mivel INTERNETEN VÁSÁROLTÁL, így bele kell, hogy férjen, hogy nem azonnal kapod meg a terméket.

Gondolj bele: ha Kínából rendeltél volna, heteket kellene várnod.

LÉGY EGY KICSIT TÜRELMESEBB, MEGÉRTŐBB - nyilván olcsóbban jutottál hozzá, mintha boltban vennéd, így biztosan megéri türelmesnek lenni - vagy ha nem megy, akkor legközelebb MENJ be egy BOLTBA vásárolni és ott AZONNAL MEGKAPOD :-)

2018. okt. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%

Kimaradt egy részlet:

*

A múltkor pl. 2 napomba került, mire az itthon lévő kb. 20 dobozt végigpróbálgattam" - és beszereztem a megfelelő dobozt.

2018. okt. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%

Ugyan nem számoltam utána a kis piti problémádnak mert annyira nem érdekel a hisztid pár napos csúszás miatt, de pont eltaláltam a 2 nappal, a hétvégét normális ember bele se számolja mivel ilyenkor nincs posta...

Inkább te ülj be újra az iskolapadba ha szerinted szerda és hétfő között 1 hét van! 😂😂

2018. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha életmentő gyógyszert rendeltél, akkor megértem a felháborodásod, de ha mást, akkor légy türelemmel. A rendszer leterheltségétől is nagyban függ, hogy mikor kapod meg a csomagod.

Mellesleg ha valami fontos dolgot rendelsz, akkor inkább a csúszással kalkulálj és rendeld meg időben. Legfeljebb kellemesen csalódsz a szolgáltatásban. :D

2020. dec. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ez egy két éves kérdés. :D

Már arra sem emlékszem, mi volt a csomagban.

2020. dec. 4. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!