Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a tapasztalatotok az...

Mi a tapasztalatotok az álláskeresési járadékkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sajnos elképzelhető, hogy hamarosan igénybe kell vennem.

Az igaz, hogy rögtön elküldenek közmunkára, vagy kiutalnak valami munkahelyre, amit muszáj elvállalni? Vagy azért az első három hónapot megvárják, hogy találhass egy neked tetsző állást?


2018. okt. 16. 10:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Párom tavaly regisztrált, Budapesten. 90 napig kapta az álláskeresésit, ez idő alatt egyszer sem kellett bemennie, sehova nem is küldték ki. Én múlt héten regisztráltam, vidéken, engem se küldtek közmunkára. Szóval azonnal biztos nem fognak küldeni sehova.
2018. okt. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

àllàskeresésit a munkaviszony alapján kapod, általànos, hogy az ideje alatt nem zaklatnak, de 90. nap utàn ez lejàr, helyette igényelhetsz foglalkoztatas helyettesitési tamogatàst (FHT)-t.

amit igen, pl elvehetnek, ha évente nincs meg a 30 nap munkaviszonyod. ezt elkerulendö szokott lenni a “kötelezö közmunka”

2018. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!