Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Összegyűtöttem 2 millió...

Összegyűtöttem 2 millió Ft-ot. Kb.3-4 évig nem szeretném elkölteni. Érdemes aranyba fektetni ha értékpapírba, állampapírba nem szeretném?

Figyelt kérdés

Természetesen nem törtaranyra gondolok.

Hivatalosan vásárolt arany lemezre gondolok, amihez minden igazoló papírt megkapok.

Budapesten vannak ilyen cégek.

Sajnos nem bízom az értékpapírokba, állampapírokba.

Egy évig egy minimális kockázatú állampapírba volt lekötve, csak 2 %-os kamatot adott.

Igazából az lenne a fő cél, hogy ne csökkenjen az értéke, és bármikor el tudjam adni.

Van esetleg valaki aki fektetett pénzt aranyba?

Mi a véleményetek?


Köszönöm a válaszokat előre is.



2018. okt. 19. 01:12
 1/8 lencsefőzelék ***** válasza:
86%

* Sajnos nem bízom az értékpapírokban, állampapírokban.


Nekem van BÁV-os és Argor Heraeus is, bár nemrég azt hallottam, hogy ilyen svájci lapkát már a BÁV-nál is lehet venni. Mostanában nem néztem az árfolyamokat, de az ilyen befektetés általában hosszú távon éri meg, nem néhány hónapra vagy 1-2 évre. Egyébként ez is lutri, majdnem olyan, mintha valutát vennél, mehet az árfolyam felfelé meg lefelé is. Egy jó befektetéshez bennfetesnek kell lenni...

2018. okt. 19. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gyarapítom, hogy rendszeresen teszek hozzá. Néhány millió nem nagy összeg, jelentéktelen kamatot hoz.
2018. okt. 19. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 millió forint a mai világban már semmi. Vehetsz állampapírokat, de 1-2 tízezer forintot fog kamatozni.
2018. okt. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

"Igazából az lenne a fő cél, hogy ne csökkenjen az értéke, és bármikor el tudjam adni."


A befektetési arannyal rögtön buksz 5%-ot mivel 5%-kal olcsóbban veszik vissza.


Ezenfelül az elmúlt 1 év alatt 4%-kal csökkent az arany ára.


9% mínusz jobb mint a 2% plusz? Érdekes.


Lehet aranyba fektetni de az nem kockázatmentes és nagyobb eséllyel buksz mivel kapásból -7%-kal kezdesz (5%-kal olcsóbban váltják vissza az állampapír meg garantáltan hoz 2%-ot).

2018. okt. 20. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

állampapír a helyes út számodra szerintem, méghozzá a prémium ami inflációkövető!


államcsődöt úgyis látod pár hónappal előtte... az akk.hu-n közzéteszik az eladási tervszámokat, ráérsz akkor aggódni ha nem sikerül a tervszámukat teljesíteni.

2018. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is rábeszélnélek az állampapírra!

Az aranyat úgy kell elképzelni, mint a devizát: van egy rögzített árfolyama. A kereskedő haszna abból származik, hogy a KITCO árfolyam alatt vesz és többért ad el, nagyjából 1% árrése van rajta.

Meg lehet nézni a befektetési aranyat forgalmazók árlistáját: ugyanannak az aranytömbnek van eladási és vételi ára, magyarán ha megveszed és másnap el akaraod adni, máris buktál rajta.

Aranyba akkor szabad fektetni, ha biztosan hosszútávon tudod nélkülözni a pénzt, mert rövidtávon szinte biztos ráfizetéses, ha el akarod adni. Évek alatt általában felfelé megy az ára, de ha jól értem, neked fontos a likviditás.


Mondok egy példát. Egy 100g-os tömb jelenlegi eladási ára 1.194.620Ft. Ennyiért kapod meg. UGYANENNEK a tömbnek e vételi ára 1.141.600Ft - ennyiért veszik vissza, ha mégis kell a pénz. A kettő között van 53.020Ft. Magyarán jelentősen emelkednie kell a világpiaci árnak ahhoz, hogy ezt a különbözetet ledolgozd és még keress is rajta. Pár év alatt ez meglehet, de 5 év alatt az állampapír is hozhat 3,5%-ot, TBSZ-en ráadásul kamatmentesen.

2019. jan. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kamatmensen helyett kamatadó mentest akartam írni :-)
2019. jan. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
köszi a válaszokat
2019. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!