Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Havi kb 135 ezer forintból...

Havi kb 135 ezer forintból hogyan lehet megélni Budapesten, nem albérletben?

Figyelt kérdés

Kb egyéves tanfolyamot fogok elvégezni.

Van félretett pénz, amit még egyetem alatt tudtam összegyűjteni, mert Pesten jártam egyetemre, ösztöndíjam volt, otthon nem kellett semmibe beleadnom, ha rákérdeztem se engedték. Tehát nagyon szerencsésen indultam.

Ezt csak azért írtam, mert nem keresek kifejezetten jól és nem vagyok nagyon ügyes spórolós. Nem az én érdemem az eddigi.


Mostmár nagyon kevés támogatást remélhetek családi okokból, halálozás egyéb. :(



A megmaradt összeget szeretném megőrizni.



Így kb egy évig körülbelül 135 ezer forintból fogok élni.


Kinek mi a véleménye?


Szerintem nagyrészt menni fog, bár sajnos várható más nagy költség is - ezért se szeretnék már most hozzányúlni a tartalékhoz.


2018. okt. 21. 09:32
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Szűkösen.
2018. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Kb. úgy mint vidéken. Ha hiszed ha nem, ugyan azok az árak vannak a boltokban. A közös költség meg a BKV bérlet egy kicsit drágább, ennyi.
2018. okt. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha meg nem írom, hogy Budapesten, akkor az a baj.....
2018. okt. 21. 09:53
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor otthon fogsz lakni? koliban? vagy mi az hogy nem alberletben?

Ha nem kell fizetni az ottlakasert akkor jo a 135k azert.

2018. okt. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A rezsim 44 ezer ft kb, de ebben benne van a mobilszámla is, mert úgy fizetem, egy cégnél van minden médiaszolgáltatásom.
2018. okt. 21. 10:51
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Tehát marad 90 kajára, egyebekre. Abból simán el lehet lenni, max kevesebb a romkocsma, meg nem a legdrágább ruhákat veszed. Cigi pia is sokat elvisz, ha élsz velük. Mondjuk nekem gyanús, hogy télen több lesz a rezsi, lehet, hogy akkor jobban oda kell figyelni. Szó mi szó, kevés az infó, de nem reménytelen a helyzet.
2018. okt. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem egyedi mérős, télen-nyáron ugyanannyi, a villany is, mert ott meg átalányt fizetek.


Keveset szórakozom, mondjuk akkor azért költök, de sok kedvemre való szórakozási forma el tud menni SZÉP-kártyáról.



Ruhát nem drágát veszek, sőt nem is vagyok nagy ruhavásárló.



Én főzök vagy SZÉP kártya, reggel kenyeret, zöldséget reggelizek, ezekkel sokat spórolok.

Viszont ha a főétkezések közti kajálásra szendvcset vinnék, megint sokat számítana, de nem bírom már a szenvdicset....

2018. okt. 21. 11:52
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor vigyél csirkemellfilét bulgurral és zöldséggel ételhordóban.
2018. okt. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Inkább a rizsre szavazok, lehetőleg zöldség nélkül. De ez az ebéd. Főétkezések között?
2018. okt. 21. 21:11
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát a rizsnek nagyobb a glikémiás indexe és a bulgurt sokkal gyorsabb is elkészíteni. A zöldség meg a rost miatt kell, hogy normális széklet legyen, de amúgy való igaz hogy ezenkívül nincs szerepe, a vitamint multivitaminból kell bevinni.
2018. okt. 22. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!