Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megfelelek az FHT-hez szüksége...

Megfelelek az FHT-hez szükséges 30 nap munkaviszonynak?

Figyelt kérdés
Ugyebár az FHT-hez(22800 forint/hó),minimum 30 nap munkaviszony kell,egy éven belül.Nekem 26 napom van közfoglalkoztatásból,és 4 napom van alkalmi munkából.Tehát elvileg megvan amennyi kell.Csak van egy gond!Nem akarja összeadni a napokat az illetékes ügyintéző.Ő azt mondja vagy alkalmisból kell 30 nap,vagy közfoglalkoztatásból 30 nap,vagy rendes szerződéssel 30 nap külön-külön!Ezeket nem lehet összevonni.A törvény azt sehol nem írja ,hogy a közfoglalkoztatásból ,és az alkalmi munkából ledolgozott napokat nem lehet összeadni,és így megfelelni az FHT-hez szükséges 30 nap munkaviszonynak.

2018. okt. 22. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem felelsz még meg, de nagyon sok munkalehetőség van, ahova nagyon keresnek embert, és biztos össze is tudod szedni a 30 napot!
2018. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A közfoglalkoztatást nem vonhatja össze a többi jogosító 30 nappal.

Benne van a törvényben:

36. § (3)pontja

2018. okt. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
Azt a naplopó kur vaistent az égből :D
2018. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%

Azta, dehogyan kiszámoltad a napokat!

:-)

Az 1 főre jutó jövedelemre is gondoltál?

2018. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
# 4 Eddig van ennyi minek dolgozzak többet ,ha ez is elég.Itt a Somogy megye déli részén nem érdemes bejelentve dolgozni.Nem éri meg a közfoglalkoztatásos minimálbér nettó 55ezerFt!
2018. okt. 23. 19:46
 6/14 A kérdező kommentje:

# 2 ma 09:09

Köszönöm ,de melyik törvények között? Foglalkoztatási törvény 2018?Mert én ilyet nem látok.Ha van egyáltalán akkor valami módosítás lehet,mert 3 évvel ezelőtt ugyanígy voltam ,és akkor összeadták a napjaimat.Ha olvassa kérem másolja be a válaszba ,vagy linkelje be nekem hol van ez!

2018. okt. 23. 20:01
 7/14 anonim ***** válasza:

Szociális törvény:

[link]

2018. okt. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy belinkelte!


36. § (3) "meghatározott 30 napos időtartam számításakor az eb)-ee) alpontok szerinti tevékenységeknek a felülvizsgálat időpontját megelőző évben teljesített időtartamát össze kell számítani. Amennyiben a jogosult az e) pont szerinti feltételt így sem tudja teljesíteni, a 30 nap számításánál az általa - a közérdekű önkéntes tevékenységről szóló törvény szerinti nyilvántartásban szereplő fogadó szervezetnél - végzett közérdekű önkéntes tevékenységének időtartamát is figyelembe kell venni."-----Nem zárja ki az összeadást inkább teret ad neki,én legallábis így értelmezem.Ha nem lehetne összeadni kizárná egy alpontban!Btk,Ptk is így csinálja ,ha valamit nem akar az adott törvényben ,egyszerűen kizárja.

2018. okt. 23. 23:24
 9/14 A kérdező kommentje:
Legnagyobb gond : Illetékes ügyintéző esti tagozatos politológus diplomával csinálja ezeket az aktív korúak ellátása ügyeket.Bizonytalan a dolgaiban,nekem is félve adta elő a dolgokat.Láttam rajta nem 100%-ig biztos a mondandójában,és nem igazán jártas ,az éppen aktuális törvényekben!
2018. okt. 23. 23:25
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul értelmezed.

Egy törvényben, rendeletben nemcsak lehet kizárás és lehet meghatározás (engedélyezés) ami eldönti, hogy mi tartozik oda.

Igaz ez nemcsak a PTK-ra, BTK-ra, hanem az összes többi törvényre is.

Jelen esetben a szoc.tv. tételesen meghatározza, mit kell összeszámítani: amit beidéztél.

Az ea alpontot nem kizárja, hanem nem engedi.


Lényegtelen, hogy az ügyintézőnek milyen diplomája van, vagy van-e diplomája. Ehhez a munkakörhöz nem szükséges diploma.

Az pedig, hogy bizonytalannak tűnik, vagy félve adja elő a dolgokat nem azt jelenti, hogy nincs igaza egy adott dologban, vagy nem tudja azt. Van aki még arra is a fenti módon válaszol, hogy hol és mit dolgozott eddig. Láttam már ügyintézőt sírni (szó szerint értve) okmányirodában erőszakos ügyfél miatt (nem az ügyfélnek volt igaza).


Ha nem értesz egyet a határozattal, hogy elutasítottak, lehet fellebbezni. Benne van a határozatban hogy milyen határidőn belül, hova nyújthatod be a fellebbezést.

2018. okt. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!