Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az interneten keresztüli...

Az interneten keresztüli vásárlás mennyire biztonságos? (Paypal. Stb)

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban látom hogy az emberek megadják a bankkártyájukat és úgy vásárolnak.(paypal,visa és társai) elhiszem hogy könnyebb,gyorsabb,kényelmesebb de én sosem voltam a híve ennek. Szóval esetleg ha megis győzöm magam egyszer akkor nem fogok sok pénzt hagyni rajta, hogy ha valami gond ütközne mégis. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre,tapasztalataitokra.

2018. okt. 26. 14:58
 1/4 Bambuci2 válasza:
Soha nem volt még eset, hogy nyúltak volna a bankkártyámról. A paypal, az OTP Simple fiókja és a Barion a legbiztonságosabb online fizetési rendszerek egyike. Nem lesz semmi bajod. Ilyen kínai utánzatokban nem bíznék már én sem.
2018. okt. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem teljesen értem a kérdést. Most azt ellenzed, hogy Paypal-on megadják a bankkártya számukat, vagy azt, hogy bankkártyával vásárolnak online?
2018. okt. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem értem konkrétan a rendszert az a gond. Leírom.

Sok ismerősöm szokott játszani online játékokkal és ott lehet különböző dolgokat venni és mondták hogy paypal-on keresztül veszik (gondolom én hogy bankkártya kell hozzá vagyis az adatok róla.) és hogy sokkal olcsóbb, illetve rendelnek is így neten szintén olcsóbban mintha sms-t küldenél akármiért vagy ha készpénzben fizetnél.

2018. okt. 26. 20:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Kicsit kevered a dolgokat. "Paypal, visa és társai": a visa egy kártyatársaság, visa és egyéb bankkártyával való vásárlás esetén megadja a vevő a bankkártya adatait és a bankszámlájáról levonódik a vásárlás összege. Mérsékelten biztonságos mert ha az oldal ahol megadja a bankkártya adatait a vevő, nem biztonságos, akkor más hozzájuthat az adatokhoz és felhasználhatja. Ez biztonságos oldalaknál nem probléma, nincs ez a veszély, nyugodtan meg lehet adni az adatokat.

Ha mégis valamilyen módon hozzájut valaki a bankkártya adatokhoz és vásárol, akkor sincs még nagy baj, mert ha észreveszi ezt a tulaj (pl. kap sms értesítést vagy a bankszámlakivonatán észreveszi) és szól a banknak, akkor visszakaphatja az összeget (attól függ mennyi időn belül szól).

A paypal egy "közvetítő" a vevő és az eladó között. A Paypalnek megadja a vevő a kártyaadatait, ezzel semmit nem kockáztat még, megbízható cég, sőt biztonságosabb, mint ha a vevő az eladónak közvetlenül adja meg a kártyaadatokat. A paypalt azért találták ki, hogy biztonságosabb legyen az online vásárlás. Ha rendelsz valamit és paypallel fizetsz, akkor nem vész el a pénzed ha pl. nem kapod meg az árut, mert a paypal visszafizeti. Ugyanígy ha bármi probléma van közted és az eladó között (áru minősége, stb.), akkor a paypal közvetít.

Röviden: manapság az online vásárlás mindennapos és egyáltalán nem veszélyes. Persze meg kell nézni milyen oldalról vásárol az ember, de paypal-lel még ez se fontos.

2018. okt. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!