Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Te hogyan viszonyulsz a pénzhez?

Te hogyan viszonyulsz a pénzhez?

Figyelt kérdés

mit jelent számodra a pénz maga?

hol helyezkedik el a fontossági sorrendedben?

fiatalon inkább karrier vagy család?

befektetés vagy elköltés?

igaz szerinted hogy a pénz egyenlő a hatalommal?

igaz szerinted hogy pénz = boldogság?

mit gondolsz, mennyiből tudnál alapszinten megélni és mennyiből tudnál jól megélni?

mennyi pénz kéne ahhoz neked, hogy ne kelljen dolgoznod és egyáltalán mit kezdenél magaddal ebben az esetben?


bármelyik kérdésre válaszolhatsz, akár az összesre is.

szimpla kiváncsiság vezérel ki-hogyan látja a pénz szerepét a mai világban.



2018. nov. 1. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Kell

2. Minden képpen elöl jár a pénz, de nem a legelsö helyen. Pénzt beelözi, az egészség, a szeretet, barátság...

3. Mindkettö. Karrier egy buta szó, de nézze az ember mivel jut elörébb, de a családot se tegye a háttérbe ezért.

4. Az ember, ha jól megél akko arra költsön még amire szeretne, és csak akkor halmozza a pénzt ha már magára is hagy eleget költeni.

Pl mi jól megélünk, de évente egy nagyobb utazásra(akár karib térség is) kiadunk egy nagyobb összeget. Persze félre tehetnénk a bankba a gyerekeknek... De ezek a mi élményeink közössen a gyerekeinknek. Ès mily érdekes, hogy a 6 éves gyerekem utazást kért a jézuskától. Semmit ne hozzon csak menjünk a Dominikai Karibra(ez az ö elnevezése)...

De ha nincs miböl költekeznie, akkor ne adjon ki egy barbira 10ezret mikor kenyérre is alig jut...

5. ez csak akkor igez, ha igazán korrupt országban élsz. Akkor mindenképpen. Èn Németországban élek, és itt ez egyáltalán nem igaz a közép rétegben.

6. Ez igy nem telejsen igaz. De ha nincsen pénz, akkor a sok probléma a pénz miatt igazán boldogtalanná tesz. Üres gyomorral elég nehéz boldognak lenni. Ès ha fázol is kevésbe örülsz neki. DE azért mert pénzed van még nem leszel töle boldog.

7. Ez iszonyatosan függ az igényektöl. Az igények jönnek a környezettöl és magátol az embertöl. Hiába élünk jól, nem baj ha még lenne. DE mikor a férjem haza jött egy lotto szelvénnyel amivel 90M€-t lehetett nyerni az elsö szavam az volt, hogy a felét rögtön ott és akkor elajándékozzuk szervezeteknek!!! Ennyi pénzt nem akarok, hogy legyen soha sem.


37éves anyuka

2018. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

-A pénz az Isten, sajnos.

-Elég magasan.

-karrier

-mindkettő

-abszolút

-abszolút

-alapszinten 200-250e Ft nettó saját lakásba, jól, havi fél millió vagy attól felfelé.


-100 milliók esetleg milliárdok. Csak olyan dolgokat csinálnék amit szeretek. Nem azt amit muszáj. Felfedezném a világot, az életet, biztos nem unatkoznék.

2018. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A pénz egy eszköz. Szükség van rá, hiszen a hiánya borzasztó életminőséggel jár, de nem cél és nem érték, hanem eszköz.

2. Az elfpgadható életminőséghez fontos, de nem helyettesít más értékeket.

3. Gyerekeket régen sem és most harmincas fejjel se akarok, a karriert választottam, nem bántam meg. Ettől függetlenül sokkal fontosabbak számomra az emberi kapcsolataim az anyagiaknál, megvan a baráti köröm és van egy fantasztikus párkapcsolatom is. Ezeket egész biztosan nem áldoznám fel a karrier oltárán, de nem is kell.

4. Egyensúly. Félre is teszek és költök is arra, ami számomra fontos (utazás, élmények). Anélkül nem élet számomra az élet, csak vegetálás, amire nem vagyok hajlandó.

5. Sok helyen igen, de önmagában nem.

6. Önmagában nem, az azon megvehető dolgok viszont okozhatnak örömet. De a pénz hiánya és a létminimum alatti éldegélés garantált boldogtalanság.

7. Szegénységben nőttem fel, a minimumon is meg tudok élni, csak nem akarok. Jelenleg jól keresek, mindenre futja, amire akarom, ennél lejjebb nem adnám, de mivel folyamatosan lépek előre és képzem magam, ennél csak többet és többet fogok keresni.

8. Nem a pénzen múlik, hogy dolgozom-e vagy sem. Ha rám is szakadna egy vagyon, valóban kivennék pér évet és beutaznám a bolygót, de utána vissaztérnék a szakmámba szabadúszó tanácsadóként, nagyon szeretem és élvezem.

2018. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még :)
2018. nov. 1. 13:49
 5/5 anonim ***** válasza:

1. Számomra egy fizető eszköz, ami kényelmet, hatalmat, lehetőségeket biztosít nagyon sok mindenre, ami pénz nélkül nehezebben érhető el.


2. A vagyonosság számomra az első 3 legfontosabb dologban szerepel. Egészség, családi és baráti kapcsolatok, pénz.


3. Mindenképp az ambíciók, karrier.


4. Befektetés


5. Nagyon is. Viszont van nagyobb hatalom is nála, akár legyen szó az információról.


6. Igen, az egyik alap pillére a boldogságnak, hogy legyen elegendő pénzed.


7. Ez nagyon nehéz kérdés. Megélni sosem volt az én szavam, mindig feljebb töröm magam. Szóval mondjuk úgy, hogy Budapesten 150 nettóból nem halnék éhen, viszont folyamat feljebb lépegetnék/lépegetek akár a havi millió dolláros fizuig. Egyébként havi 450-500 nettóból már jól lehet élni.


8. Igazából szeretem a munkám, online marketinggel foglalkozom. Ha nem szeretnék dolgozni semmikép, akkor sem tudnék erre egy reális összeget mondani, hogy mennyire lenne szükségem életem végéig. Változnak az árak, és az én igényeim is.

2018. nov. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!