Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a munkaügyi behív állásaján...

Ha a munkaügyi behív állásajánlatra, de én nem szeretném azt a munkát, akkor a rendszerből törölnek, azt értem. Viszont, ha még a tb-m passzív módon érvényes 30 napig, annak az érvényességét is befolyásolja?

Figyelt kérdés
Szerintem ez a két dolog külön van egymástól, mivel az elmúlt időben kaptam tőlük juttatást 53 napon keresztül és bent azt mondták, ez a lejárat után 45 napon keresztül passzívan biztosítja a tb-m. Vagy ez a két dolog összefügg? Ha törölnek a nyilvántartásból, azzal a tb-met is törlik?
2018. nov. 3. 07:40
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
A tb részt nem tudom. Anno nekem is kínáltak munkát, de nekem sikerült bennmaradnom. Kimentem a céghez interjúra és kértem írják azt, hogy nem feleltem meg. Mert amúgy közben dolgoztam, csak feketén jóval több pénzért. Jófejek voltak belementek, így nem dobtak ki a rendszerből
2018. nov. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem a kettőnek nincs köze egymáshoz, de azért gondoltam megkérdezem. Hisz ha dolgoztam, akkor is 45 nap passzívom ha meghaladta a 45 napot a foglalkoztatás és mindegy, hogy jelentkezek-e náluk avagy sem.
2018. nov. 3. 09:02
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
es ezert vonnak tolem annyi tb/nyugdijat, mint amennyit mas hazavisz fizetesnek....
2018. nov. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Ha a TB-d még 30 napig érvényes akkor ez marad, persze mindennap 1-el kevesebb, de ez külön dolog. Ezt nem befolyásolja ha törölnek a rendszerből, csak arra figyelj majd oda hogy ezt neked kell fizetned ha addig nem tudsz elhelyezkedni.

TB-d nem fogja érinteni a törlés.


Viszont ha nem kell az állás és ezt ott náluk kijelented hogy "nem" akkor törölni fognak, de ha rám hallgatsz kérdezd meg az ügyintézőt hogy ha már úgy is elmentél akkor nincs-e esetleg más munkalehetőség, csak kíváncsiságból kérdezzél rá, ezt is azért szokták értékelni ha érdeklődő vagy.

Az állá interjúra menj el, hallgasd meg a leendő munkáltatót is hogy ők mit kínálnak, és ha nem felel meg neked akkor sem, mond azt hogy neked ez nem nyerő. Ha jófej a felvételiző akkor papírra azt írja hogy nem feleltél meg nekik, és ezt a munkaügyin elfogják fogadni.

2018. nov. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem függ össze a kettő, a 45 nap független attól, hogy regisztrált vagy sem. Nálam volt olyan, hogy volt egyszer 2 hónapos szerződésem, miután lejárt, nem regisztráltam a munkaügyibe, de akkor is 45 nap után kellett elkezdeni fizetni a tb-ét.

Ha meg behívnak állásajánlatra, az sem jelenti azt, hogy téged mindenképpen alkalmazni is fognak, lehet még 100 embernek kiküldték ugyanazt az ajánlatot. Kaptam már levélben ajánlatot, hogy mikor kell bemenni, erre ott derült ki, csoportos tájékoztató és rajtam kívül több, mint 100 ember volt odacsödítve ugyanarra az állásra.

2018. nov. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha a munkaügyi behív állásajánlatra, de én nem szeretném azt a munkát, akkor a rendszerből törölnek, azt értem."


Ez egyáltalán nem biztos. Én 3 munkát sem fogadtam el, mégsem töröltek, és kaptam is ellátást továbbra is.


"Viszont, ha még a tb-m passzív módon érvényes 30 napig, annak az érvényességét is befolyásolja?"


Nem értem ezt a 30 napot... Ez az előzőből maradt?


A passzív TB úgy működik, hogy a mostani álláskeresési ellátásod folyósításának megszűnése után - ha Te azt 53 napig kaptad - akkor 45 napra újra van passzív TB-d.


Az előző jogviszonyból megmaradt 30 nap TB-d akkor lenne most érdekes, ha az álláskeresési járadék folyósítását követően kevesebb passzív napod maradna, mint 30 nap. Ilyenkor mindig a hosszabb passzív időszak lép életbe, ha a két jogviszony között nem telt el 30 nap.


Példa:


Megszűnt a munkaviszonyod március 18-án. Az alapján mondjuk 45 passzív napod lett. 20-ától álláskeresési járadékot folyósítanak részedre 31 napra. Ennek megszűnését követően 31 passzív napod lenne.


Az előző jogviszony 45 napjából levonod azt az 1 napot, amikor ellátatlan voltál, tehát marad 44 passzív napod, amit nem "használtál" fel, mert másnap már álláskeresési ellátást kaptál. Az álláskeresési ellátás alapján 31 passzív napod lenne.

Mivel a két jogviszony között nem telt el 30 nap (csak 1 nap), ezért a hosszabb idő lép érvénybe. Tehát az előző jogviszonyod alapján megmaradó 44 nap. Még annyi ideig nem kell magad után fizetned az egészségügyi szolgáltatási járulékot az álláskeresési járadék folyósításának megszűnését követően.

2018. nov. 4. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!