Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypal email. Kamu vsgy hiteles?

Paypal email. Kamu vsgy hiteles?

Figyelt kérdés
Felraktam egy hírdetést a netre, erre jelentkezett egy vevő, aki paypallal fizetne. Elvileg utalt. Nekem nincs paypalom es nem is használtam sose. Az a gyanús, hogy ez az email: onlineveriication.payment@gmail.com (tehát F betű nélkül). Arra gondoltam, hogy lehet, hogy úgy akarják megkapni a terméket, hogy nem fizetnek igaziból. Az emailben arra kértek, hogy küldjem oda vissza a postai adatokat.

2018. nov. 9. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Világos hogy csaló.

Ha nincs paypalod akkor hogy fizethetett volna neked paypalon keresztül?

Valaki bepróbálkozott de nagyon hülye lehet az illető hogy ilyen ócska trükkel próbálkozik. Milyen postai adatokat kell visszaküldened? A tiedet? Azt minek amikor elvileg ő lenne a vevő?

2018. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazolást arról, hogy feladtam a csomagot.
2018. nov. 9. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól látod, kamu. Nekem sincs paypalem, de a paypal nyilván nem gmailes címről fog írni. És ha nincs paypaled, hova utalt? Olyan, mintha nincs bankszámlád, de azt mondja, átutalta a pénzt. Ne hagyd magad átverni!
2018. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Hallottatok már hasonló esetről? Be tudom vhol jelenteni, hogy csaló, hogy más se járjon így?
2018. nov. 9. 13:02
 5/7 Baaaaaaaaaaaaaazs válasza:
Kedves Kérdező! Ma én is egy ilyen kérdést tettem fel. Ugyanez a helyzet PayPal üzenet Gmailen, de nincs PayPalom. Egy külföldi vevő próbálkozik Mose Cole néven, ugyan ezen az e-mail címen írt a PayPal (a mai napon) F betű nélkül, hogy küldjem el a terméket és akkor átutalják a pénzt.
2018. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Van egy új egyszerűsített utalási technológia az Paypal-nál, amikor is e-mail címre is lehet utalni, de ehhez a címzettnek is kell regisztrálnia Paypal fiókot. A regisztráció ingyenes. Ilyenkor a Paypal küld e-mailt a Alior Sync bank megjelöléssel. A lényeg, hogy ha kaptál ilyen e-mailt, ilyen feladóval és nem gmail-essel, akkor a link végigvezet a Paypal regisztráción és a számládra átteszed az összeget a friss Paypal számláról.


Másik. Amit mutattál az egy hivatalosnak tűnő nevű, de a végződésén láthatóan sima ingyenes gmail cím. Az alábbiak mindegyike hivatalos Paypal e-mail:


paypal@mail.paypal.com

noreply@mail.paypal.com

aupviolations@paypal.com

aup@paypal.com

compliance@paypal.com

infringementreport@paypal.com

spoof@paypal.com


Mindegyik úgy végződik, hogy paypal.com. Vagy lehetne az Alior Sync végződés is Paypal linkkel. A gmail az bizony gmail. Ráadásul láthatóan hivatalosnak tűnő elnevezéssel.


Postai adatok nem kellenének a Paypal utaláshoz.


Ha elvileg már utalt akkor miért kér bármilyen adatokat? Hiszen az utaláshoz szükséges adatok már megvoltak az utaláskor.


Mindent összevetve a legbeszédesebb az ingyenes gmail cím ami nem gmail-esnek akar látszani. Igazából ennyi elég is. Én ezek után csak előre utalással teljesíteném ennek az illetőnek, vagyis ha ténylegesen megjött az összeg.

2018. nov. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! :)
2018. nov. 9. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!