Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek átverés?

Baaaaaaaaaaaaaazs kérdése:

Szerintetek átverés?

Figyelt kérdés

A jófogáson kezdtem árulni vmit, majd pár nappal később egy külföldi érdeklődő rámírt, hogy szeretné a mostohagyerekének. Elküldte az adatait, majd kaptam egy email-t a PayPal-tól (nem biztos, hogy igazi), hogy a vevő átutalta nekik a pénzt és, ha feladtam az árut, akkor átutalják az összeget.

Még nem használtam PayPal-t és utánna olvastam, de azt írják elsőnek meg kéne kapnom a pénzt és utánna küldjem az árut. Vagyis szerintetek átverés? Vagy ez így működik? Előre is köszönöm a (normális) válaszokat! (Még nem regisztrált am a PayPal-nál)



2018. nov. 9. 15:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól néznénk ki, ha előbb kellene feladni a terméket, mint ahogy a pénz megérkezik.

Vmi hülye magyar próbál fizetés nélkül az áruhoz jutni.

2018. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Most látom nem vagyok egyedül, egy másik kérdező a mai napon egy hasonló kérdést tett fel és ugyan azon az email címen írt neki a PayPal. Mégegyszer köszönöm!
2018. nov. 9. 15:59
 3/13 A kérdező kommentje:

Megint küldtek egy e-mailt. Mostmár biztos átverés:


Fontos tudni, hogy az ügyfeleink egyikének, Moses Cole által megvásárolt árucikk állapotát a Tranzakcióazonosító: MYR849375694INT, máskülönben jogorvoslatra kerül sor, mivel Ön nem küldte el nekünk e-mailben a küldemény átvételét.


   Úgy véltük, hogy Ön megállapodott abban, hogy pénzt kér az E-átutaláson keresztül a vevőtől, és ha nem küld e-mailben a nyomon követési számadatok részleteivel, akkor az 1999-es jogszabályban szereplő, a PayPal-használókkal kötött megállapodást megsértve Világrendészeti Ügynökség.


   Az átruházás befejezéséhez felhatalmazott, hogy elküldi a szállítmányt, és e-mailben elküldi a bizonyítékot a következő 12 órán belül. Ennek elmulasztása az FBI / RCMP bevonását eredményezi a PayPal utasításainak és felhasználói beleegyezésének az 1999-es törvény szerinti megsértése miatt a Világrendészeti Hivatalgal együttműködve


   Biztosítjuk, hogy az online tranzakció biztonságosabb hely legyen, ezért mindenképp bizalmat kell tulajdonítanunk minden felhasználónak. Kérjük a nyomon követési számadatokat a postai küldeményekről, hogy bizonyítsuk a szállítmányt a következő 12 óra alatt, és pénzt költünk a számlájára, vagy a LEGAL ACTION következményeivel szembesülünk.


   Ez mind az eladó, mind a vevő védelmére a folyamatban lévő internetes csalások ellen.

2018. nov. 9. 16:02
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyenek 99%-a kamu. Főbb ismérvek:

- Általános telefonszám, vmi magyar számot mutat, de én pl olyan számról kaptam, ahonnan amúgy a kétlépcsős azonosítókat is kapom (facebook, gmail).

- paypal

- külföldi vevő

- google translate-es fordítás

- rokonának/barátjának/feleségének veszi

- utalj neki x pénzt a szállításra (ez egy másfajta csalás)


A lényeg, hogy sose küldj előre (amikor még nem fizetett) semmit, paypalt hanyagold. Külföldi vevőknél mindig gyanakodj. Vajon miért nem használja a saját országában meglévő piacot...?

2018. nov. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 9. 16:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Világrendészeti Ügynökség :D
2018. nov. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Aki jófogáson vásárol nem fizet paypal-lel. De ha mégis, akkor nem meglepetésszerűen, előzetes egyeztetés nélkül.

Bár eladóként még nem vettem igénybe a paypal-t, az a lényege, hogy a vevőt védi, azaz ha nem kapja meg/nem azt kapja meg a vevő amit az eladó ígért, akkor visszakapja a pénzt. Ezt pedig csak úgy tudja megtenni ha az eladónak nem utalja át az összeget, csak ha a vevő visszaigazolja, hogy megkapta és elégedett a termékkel. De itt azt írod, hogy akkor kapod meg a pénzt ha feladod és nem ha megérkezett. Na ez így nem stimmel, hiszen egy téglát is feladhatnál.

Külföldön gyakran használják, viszont nem tudom hány külföldi nézegeti a jófogást. Említette neked, hogy paypal-lel fizetne? Megegyeztetek, hogy fizethet paypal-lel?

2018. nov. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem egyeztünk meg. A "PayPal" írta, hogy a vevő fizetett és, ha elküldöm a termék feladásáról (postára) szóló iratot, akkor átutalják a pénzt. Úgy, hogy nem adtam meg bankszámlaszámot és PayPal-on sem vagyok regisztrálva. De találtam egy másik kérdezőt, akinek ugyanez a problémája.
2018. nov. 9. 21:17
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ok, akkor biztos, hogy átverés.
2018. nov. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó PayPal üzenetig nekem az volt a legfurcsább, hogy egy külföldi, miért a magyar jófogást nézi. (Írta, hogy swéd, az üzeneteket google fordítózva küldte el, de az utolsót már németül). És nem sokkal kínálom olcsóbban, mint azt a terméket a német vagy svéd boltok (csak ők még garanciával is).

De az utolsó PayPal üzenet már mindent elárul (FBI, 12 óra, úgy, hogy nincs PayPal-om és nem egyeztem bele, továbbá bármikor visszahívhatja a pénzét.) De ugyebár az 1999-es törvény :)

2018. nov. 9. 21:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!