Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelező-e minden vásárló...

Damn kérdése:

Kötelező-e minden vásárló kiszolgálása a boltban?

Figyelt kérdés

Megtagadható-e akár ránézés alapján, hogy bármelyik vásárlót ne szolgálja ki az adott eladó, legyen az a saját boltja vagy csak alkalmazott.

Úgy emlékszem, hogy valamelyik fogyasztóvédelemmel kapcsolatos törvényben még régebben olvastam, hogy nem tagadható meg a vásárló kiszolgálása még akkor sem ha az a te boltod.

Kérlek ne menjünk bele abba, hogy részeg vagy nem elfogadhatóan viselkedik valaki vagy bármilyen szélsőséges példát hozzunk fel. Ha te bemész a boltba, jól öltözötten normálisan viselkedve, megtagadhatja-e a boltos, hogy kiszolgáljon.

Ha megtagadható ha nem kérlek a törvénnyel kapcsolatos linket szurjatok be, vagy csak tippeket hogy hol nezzek ennek pontosan utana. Koszonom



2018. nov. 12. 14:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Törvény-e vagy nem, kötelező-e vagy sem, ha egy mocskos cgány paraszt lek--áz, akkor nem szolgálom ki és ennyi. Mert volt erre is példa sajnos. Nem fogok 100.000 ft ért megalázkodni.
2018. nov. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 - ne haragudj de lepontoztalak, direkt megkértelek, hogy ne hozzatok szélsőséges példát, csupán arra vagyok kíváncsi amit a törvény előír, köszönöm
2018. nov. 12. 14:24
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

"Áruk forgalma és szolgáltatások igénybevétele

30. § (1) Az egyenlő bánásmód követelményének megsértését jelenti különösen - a 8. §-ban meghatározott tulajdonság alapján az ügyfélforgalom számára nyitva álló helyiségben, így különösen a vendéglátó-ipari, kereskedelmi, valamint a művelődés és a szórakozás céljára létrehozott intézményekben -


a) megtagadni vagy mellőzni szolgáltatások nyújtását vagy áru forgalmazását,"


A 8-as §-t itt találod - meg amit bemásoltam, azt is:

[link]

2018. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos kötelező, igen. Egészen elképesztő a szerződési szabadság ilyen mértékű korlátozása, de ez van, ha egy etatista kontinensen él az ember...
2018. nov. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 - Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Ment a pipa.
2018. nov. 12. 14:43
 6/14 A kérdező kommentje:
#4 - VÉLEMÉNYEM szerint ehhez az Istenhívőségnek nincs köze. A törvény két dolgot választhat, azt mondja, hogy megtagadható vagy azt, hogy nem. Ha azt mondja, hogy megtagadható azzal alapvetően a diszkriminációt hagyná jóvá ami (és most nem az olyan szélsőséges példákra gondolok amit a hölgy írt feljebb) alapvetően nem jó. Szerintem kettő rosszból a kevésbé rosszabbat választották a törvényalkotók.
2018. nov. 12. 14:49
 7/14 anonim ***** válasza:
Azért a gyakorlatban nem ennyire szigorú a dolog: van egy boltos ismerősöm, nála előfordul, hogy valaki bejön, kisebb értéket lop, akkor vagy később észreveszi, legközelebb nyilván nem fogja beengedni. Egyszerűen közli, hogy ha nem szeretné, hogy feljelentse, akkor hanyagolják egymást, azaz kívül tágasabb :-) Ezek után nyilván az illető sem "ragaszkodik" a "kiszolgáláshoz" :-) (3-as vagyok)
2018. nov. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#3 - értem és köszönöm a Te válaszodat is. Valójában azért ragaszkodom ennyire ahhoz, hogy ne szélsőséges példát, lopást, részeg viselkedést, nem elfogadható viselkedést...stb-t hozzatok fel, mert egy konkrét cég által a háttérben alkalmazott ügyfélkiszolgálási módszerről szeretném magam számára eldönteni, hogy jogszerű-e vagy sem. A lényeg az, hogy ennél a cégnél leadsz egy rendelést, majd egy időben utánad következő másik személy is lead egy rendelést ugyanarra a termékre. Miután az első rendelésből származó termék beérkezett, a cég tudatosan prioritizálja az ügyfeleket és a második ügyfélnek küldi el az első által rendelt terméket. Majd amikor megérkezik a második rendelt termék (akár több hét késéssel) akkor azt küldi el az első ügyfélnek. Ez bizonyos magyarázattal fedi a kiszolgálás megtagadását, viszont teljes mértékben fedi a kiszolgálás mellőzését amit a törvény úgyszintén próbál tiltani. Szerintem amit csinálnak jogsértő.
2018. nov. 12. 15:00
 9/14 anonim ***** válasza:
14%

Már nem azért, de ha a saját pénzemből alapítok egy üzletet, a saját vagyonomat kockáztatom, befizetem az állambácsinak a baromi magas közterheket (a semmire), akkor ugyan hogy a kisebbik rossz az, hogy még azt is megszabja nekem, kivel kell szerződést kötnöm? A saját pénzemről, termékeimről, időmről van szó, milyen alapon szól bele az állam?

Egy kicsit továbbvezetve: ha szerződéskötési kényszered van, akkor kötelező munkát végezned olyan esetekben is, amikor nem szeretnél. Hogy hívják más szóval a kötelező munkavégzést? Kényszermunkának. Magyarul az állam nemcsak egy maffia, amely védelmi pénzt szed (közterhek), hanem egy kvázi rabszolgatartó szervezet is

2018. nov. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#Lonely Island - tetszik az érvelésed. A kisebbik rossz alatt nem Te hanem az állam nézőpontját értettem. Neked mint boltosnak nyílván ez a rosszabbik megoldás. De Te egyszemély vagy, míg a vásárlók nem, ezért az állam inkább annak kedvez akik többen vannak. így értettem.


"Szerződéskötési kényszer"-t én nem látok a dologban. Te azt mondod, hogy 100ft-ért eladsz valamit. Vagyis Te ajánlod fel a szerződést, nem kötelez rá senki. Ha mondjuk azt nézzük, hogy Te "felajánlod" valaki "elfogadja" majd Te "visszavonod", ez érdekes kérdés, hogy melyik kategóriába esik. De értem amit mondani szeretnél.


Ha pedig nem boltban dolgozol hanem felmérés után Te határozol meg egy árat, mondhatsz rá csillagos eget vagy azt, hogy nem vagy képes elvégezni a munkát, itt sem vagy kötelezve semmire. Én ezt inkább így látom.

2018. nov. 12. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!