Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 4,5 éve külföldön élek,...

SándorÚr kérdése:

4,5 éve külföldön élek, lehet, hogy érvénytelenítették a személyi igazolványom?

Figyelt kérdés
2025-ig érvényes, de az online lottó nem enged beregisztrálni mert azt írják "a megadott adatokkal nincs érvényes személyiazonosító okmány a KEKKH nyilvántartásában"
2018. nov. 15. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem jelentetted be, hogy elhagyod az orszàgot, akkor nem
2018. nov. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy az okmányazonosító számát mutatja pirosban
2018. nov. 15. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Már elég régen léptem be a Szerencsejáték Zrt. online rendszerébe, régen még nem volt személyi ellenőrzés. (Mindenesetre furcsa, mert KEKKH 2016 végén megszűnt, de hát lehet, hogy nem túl aktuálisak a szövegezésben.) Az ilyen jellegű ellenőrzések azon alapulnak, hogy megadsz minden személyes adatot, és az igazolvány számát, és a belügyminisztérium rendszere kiköpi, hogy ez így létezik-e, vagy sem. Pl. mobilszolgáltatóknál így megy az adategyeztetés, illetve van teljesen publikus, magánszemélyek által is elérhető felület erre, és ezek szerint a Szerencsejáték Zrt. is így ellenőriz.


Szóval szinte biztos, hogy valamit elírtál. Mindent karakterre pontosan úgy kell megadni, mint ahogy a nyilvántartásokban, tehát ahogy a személyiden van.

2018. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
próbáltam mindenhogy, kisbetükkel, nagyal is, de sehogyse engedett tovább. Köszi a választ, ment a zöld kéz mindenkinek
2018. nov. 15. 22:49
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értem, hogy név, anyja neve, születési hely, születési idő is pontosan kell. Itt is próbáld meg, hogy elfogadja-e: [link]
2018. nov. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!