Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Min és hogyan tudsz spórolni,...

Min és hogyan tudsz spórolni, hogy több pénz maradjon meg?

Figyelt kérdés
Havi- és éves szinten milyen kiadásaitok vannak és hogyan próbáljátok minimálisra csökkenteni azokat?
2018. nov. 19. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Mielőtt kiírsz egy ilyen kérdést:

1. kérdezd meg anyukádat

2. használd a keresőt

3. írd fel magadnak amiket már tudsz


Van még kérdésed?

2018. nov. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%
Kis lakás, alacsony rezsi, otthon főzés. Mozi helyett a parkba megyünk sétálni, stb..
2018. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Én például nem veszek ipjone-t áruhitelre, mint teszi ezt a magyarok jó része.
2018. nov. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Ez szerintem teljesen annak a függvénye, hogy ki mennyit keres, illetve hogy ki milyen életszínvonalat hajlandó (vagy tud) finanszírozni...


Nekem ami személyesen rendszeres kiadást jelent, legnagyobb tételben lakbér + rezsi, ami 200.000 Forint körüli összeg (egyelőre nem akarok lehorgonyozni saját házzal, ezért nekem ez megéri). Az egyetlen szóba jöhető spórolás levenni 1-2 fokot a hőfokszabályzóból. A világítás 100% LED és semmit nem fogyaszt (jó befektetés, mert általában nem égnek ki + sokkal kevesebbet fogyasztanak, ráadásul nem kerülnek sokkal többe az izzóknál). Számítógépen pedig dolgozom, annak mennie kell.


TV előfizetésem nincs, mert szerintem amúgy is csak butít a TV-bámulás, így ezzel további megtakarítások érhetők el.


Szórakozás (étterem heti 2x, baráti összejövetel havi 1x) havi kb. 40.000 Forint, mert szellemileg megterhelő munkát végzek, emiatt gyakran ki kell mozdulnom. Ez sajnos vagy nem-sajnos szükséges. Ugyanakkor nem dohányzom, nem iszom (csak alkalmanként módjával), amivel megint sokat tudok félretenni (rendszeres dohányzás már önmagában kb. +50.000 Forint kiadás lenne).


Vállalkozáshoz kapcsolódó költségek a KATA adó (havi 50.000 Forint) és a könyvelő (havi 10.000 és 20.000 Forint közötti összeg). Itt nem nagyon tudok spórolni, azon kívül, hogy az extra KATA adózás bevételi határain alul maradok bevételben.


Bevásárlást párom állja, havi ~100.000 Forint értékben (ez nagyrészt étel/ital). Itt azon tudunk spórolni, hogy kevesebb készételt veszünk amikor valamelyikünknek egy-egy napra nincs munkája (mindketten vállalkozók vagyunk, otthonról dolgozunk, ha van mindkettőnknek munkája, akkor a megéri a drágább készétel, ugyanis több idő marad munkára a főzés helyett).


25/f

2018. nov. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok, ami általánosságban még segít spórolni, hogy 6 éve ugyanaz a telefonom van (okostelefon, csak már nem mai, de van rajta böngésző, Messenger, úgyhogy minek új), így nem kell 50-100.000 Forintokat fizetni évente az újabb modellért (ahogy #3 mondta).
2018. nov. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csökkentettük a kiadásainkat. Van egy 18e-es rezsi, egy 5e-es telefonszámla és egy 6e-es magenta 1. Ezeken túl a családi megy a lányunk megtakarítási számlájára 18 éves koráig, azon túl 150e a lakástakarékba és 180ból élünk. 80 a kajánk, 20e megy nyaralásra és 80e költőpénznek. Led égők vannak, nekem nincs előfizum, vettem 20ezerért egy okostelefont, a célnak megfelel. 2havonta 3e ft-al feltöltöm. A kaján úgy spórolok, hogy sokszor van a 19 hós miatt főzi - heti 3x - erre a feltét pöri csirkefarhátból, tükörtojás, bundáskenyér, csirkepaprikás vagy disznócombból pöri ami másnap megy levesnek, ha nem fogy el. 2x eszünk halat egy héten, egyszer van húsos nap és 1x zöldséges pl ma borsóleves és krumplis tészta (egyikben sincs hús). Igyekszünk egészségesen élni, a reggelink zabkása, tojás, tk szendvics lesütött husi a felvágott, hagymás bab, hagymás máj mikor mi.. ezekhez 3 adag zöldség. Uzsira gyümi pl ma alma, körte, banán ez 6 adag plusz ami a levesben van zöldség. Heti menüt írok. Piacon, auchanban vásárolunk. Piacon olcsóbb a hús pl bőrös comb, karaj, oldalas 800 ft/kg és csak le kell szedni a bőrt róla. Most is lesz fokh sült oldalas krumplipürével 1300 ft ;)

Sok joghurt, tej, tejföl. Péksütiket magam sütöm.

Úgy ennyi hirtelen..

2018. dec. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!