Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor éri meg áfásnak lenni?

Mikor éri meg áfásnak lenni?

Figyelt kérdés
Akárhogy számolok az jön ki, hogy semikor. Pl ha 1500-ért veszek egy terméket (1181+áfa), azt eladom 3500-ért, akkor áfamentesen a hasznom rajta 2000ft, ha áfás lennék akkor 1573ft a hasznom. Azt olvastam 1-2 helyen, hogy ahol fizikai termékek vannak, beszerzési költség stb, ott nem éri meg áfamentesnek lenni. Valamit szerintem nem tudok.

2018. nov. 20. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy neked megéri de akinek eladod annak meg nem mert az áfa mentes terméknek nem tudja leírni az áfáját.
2018. nov. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg van határozva hogy milyen tevékenységet milyen Áfa-kulccsal lehet végezni, tehát ezt nem szabadon választod. Ebből az is következik, hogy a példád nem jó, hiszen amit Áfásan vettél meg, azt te is ugyanazzal az Áfa-kulccsal tudod továbbadni.
2018. nov. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát ez szerintem egy baromság. Eddig senki nem mondta, hogy azért mert én kifizetem a termékért a 27% áfát ezért nekem is kötelezően áfásként kell eladni.
2018. nov. 20. 17:22
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha pl. alacsonyabb á.f.a. kulccsal adsz el magasabb á.f.a. kulccsal beszerzett terméket ( pl. 18%-os pékárubol és 27% -os töltelék áruból mellé 27%-os kávéból és 18%-os tejből helybeni készítéssel és kiszolgálással eladod a készítményed és mellé egy latte-t 5% áfával. és ed a 18-27% alapanyag áfát is.


Vagy beruházol berendezésekbe, árukészletbe , felújításba stb és az anyagköltség áfáját visszaigényled. Így, ennyivel kevesebb áfát kell fizetned a következő bevallási időszakba.


Vagy áfa körös partnernek számlázol aki visszaigényli a terméked, szolgáltatásod áfáját igy neki kell kevesebb áfát fizetnie következő bevalláskor. Akinek így jobban megéri mint egy olyan alanyi adómentestol venni ugyanazt a terméket szolgáltatást, magasabb nettó értéken, aki azt gondolja nem érdemes àfakorosnek lennie.

2018. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
és ed* (és visszaigényled)
2018. nov. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
verheted magadat de senki sem fog tőled vásárolni semmit hogyha nincs áfád.
2018. nov. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!