Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örökölhető magyar jogszabályok...

Örökölhető magyar jogszabályok szerint az adósság?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi, hogy az elhunyt leszármazottai örökölhetik-e az elhunyt tartozásait, amennyiben az elhunytnak csak tartozásai vannak, semmi vagyontárgya vagy ingatlana papíron. Csak adósság, és sok adósság. Az idióta kommentelők mellőzzék a kérdést, lehetőleg jogász, ügyvéd vagy jogokkal foglalkozó tájékozott személy válaszát várom, köszönöm!
2018. nov. 21. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy örökölhető, viszont ha minden örökségedről lemondasz, pozitívról is és negatívról is, akkor elvileg nem kell fizetned utána semmit.
2018. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Örökölhető de az örökségről jegyzőnél le lehet mondani.
2018. nov. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Igen örökölhető. Az örökséget csak úgy lehet elfogadni, vagy visszautasítani, ha az értéket és tartozást is együtt fogadjuk el, vagy utasítjuk vissza.


Mindenképpen számoljatok, megéri e, mert tényleg van aki után még ha van is ingó és ingatlan hagyaték, mégis negatív a végösszege.


Az örökséget elfogadó csak az ingó és ingatlan értékének erejéig felel az örökhagyó tartozásaiért. De! Ha nem fedezi vagy úgyis elmegy rá az összeg érték, akkor nem érdemes lefogadni, mert csak a semmire keletkezik a papírmunka. És még akkor is lehet némi járulékos költség, mint kommunális adó, amit az ingatlan értékesítéséig a tulajdonos kell fizessen.


Összegezve ha mint írod nincs se ingó se ingatlan hagyaték, csak tartozás akkor meg végképp ne fogadd el az örökséget. Ennek menete az, hogy a hagyatéki tárgyaláson közölnek mindent és megkérdezik elfogadod e az örökséget. Ne fogadd el.

2018. nov. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, erre voltam kíváncsi!
2018. nov. 21. 16:09
 5/6 Bak Norbert ***** válasza:
Kiegészítésképp ha lemondasz róla, az örökségi sorrendben következő (pl. gyereked) kapja azt meg. Ez is mérlegelendő adott esetben.
2018. nov. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Bak Norbert ***** válasza:
Pontosabban visszautasítani, nem lemondani, mert azt még élő örökhagyó esetén lehet.
2018. nov. 22. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!