Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pályakezdőként mi a teendőm?

Pályakezdőként mi a teendőm?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, most még esti képzésen tanulok, de ha összejönne dolgoznék mellette, viszont az is lehet, hogy júniusig (képzés végéig) nem fogok dolgozni. Ilyen esetben mi a teendő?

Még nyáron, amikor végeztem, voltam a munkaügyben, de ott nem kellett regisztrálni meg semmi, csak nézett nekem a pali állásokat a szakmámban, azokat kinyomtatta és odaadta. Ennyi.


2018. nov. 26. 15:58
 1/4 Girlll3 ***** válasza:
Mit tanulsz? Milyen szakmát szerzel?
2018. dec. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézegetem a kérdést, de nem értem, hogy pontosan mire gondolsz?


Hogy elvisznek-e börtönbe vagy valahova, ha nem regisztrálsz a végzés után a munkaügyiben, vagy ha nem találsz munkát? Erre a válasz az, hogy nem, bár nem árt ha regisztrálsz, van hogy kell is hogy regisztrálva legyél ahhoz hogy egy állásra tudj jelentkezni.


Egyébként meg semmi nem történik ha nem csinálsz semmit a végzés után, feltéve hogy van aki eltart, a TB-det meg fizeted saját magadnak. Foglalkoztatást helyettesítő támogatást esetleg kaphatsz tőlük ha vagyonod nincs, meg elküldenek árokásás, vagy hasonló munkákra. Legalábbis nekem nem sok értelmes dolgot tudtak ajánlani annak idején, normális munkát magadnak kell szerezned. Esetleg valami plusz tanfolyamot is lehet végezni a támogatásukkal, ha nagyon nincs végzettséged.

2018. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy most akkor ez hogy van pályakezdőként kell regiszrálnom vagy munkanélküliként? Kapok valami támogatást? Munkanélküli segélyt? Vagy olyanról is hallottam, hogy pályakezdőknél a munkáltató igénybe tud venni valami támogatást. Ehhez mi kell? Vagy ez "automatikus"?


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Itt valami álláskeresési támogatásról is írnak. Ehhez mit kell tennem?


Mint írtam voltam a munkaügyi központban. Nem konkrét üggyel mentem, csak hogy pályakezdő vagyok hogyan tovább, erre a kezembe nyomták a végzettségembe vágó, náluk regisztrált állásokat kinyomtatva és ennyi. Ezért kérdezem, hogy nekem most akkor mit is kell konkrétan intéznem, mert akkor fingom se volt.


Amúgy ugyan az a végzettségem, mint a belinkelt kérdésben. Most végzem a mérlegképest. 1 éves csak, de heti 4 nap, 4 óra, ami munka mellett rengeteg lenne.

Voltam két helyen állásinterjún, de az egyik helyen szerintem konkrétan ezért nem hívtak vissza, mert amikor mondtam hogy heti 4 nap nagyon meglepődtek. Plusz a tanítás 15:50-kor kezdődik és mivel az ilyen munkák 8-16-ig vannak ezért előbb kéne mennem és eljönnöm és bár azt mondták megoldható, gondolom nem szívesen kötnek ilyen kompromisszumot, ha van más lehetőség is.

Szóval én már meguntam, ráér jövő nyáron munkát találnom, anyukáméknak se gond, csak kicsit égő, hogy tanultam mint a hülye most meg el kell tartani.

2018. dec. 14. 00:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Az álláskeresési járadék az a "munkanélküli segély", kvázi. De hát mai emelkedett, felvilágosult világunkban fogalmilag nincs olyan, hogy "munkanélküli", ahogy a szakadt csövest se szakadt csövesnek hívják, hanem "hajléktalan polgártársunknak". Így hát "munkanélküli segély" sincs, nem létező embereknek meg miért adnának bármit is, pláne ilyen megalázó dolgot, hogy "segély"? :P


Ha te beregisztrálsz a, mittoménmár hogy hívják éppen, Kormányhivatal Járási Hivatalának Foglalkoztatási Osztályára vagy hova, akkor te sem "munkanélküli" leszel. Hanem "álláskereső". :P Érzed a különbséget, hen? :P Persze, ettől a gyakorlatban még ugyanúgy munkanélküli leszel, csak éppen nem fogsz kapni semmit se,mert a munkanélküli segély kategóriájának megfelelő álláskeresési járadédékhoz az kell, hogy előtte már egy évig dolgozzál. Akkor is csak max. 3 hónapig járna, legfeljebb a minimálbér összegéig.


Szóval, azzal hogy "álláskereső" leszel a regisztrcióddal, kijelented, hogy nem állsz éppen foglalkoztatásban, viszont képes és kész vagy munkát vállalni. Ezért cserébe elküldhetnek a legkulibb munkákra kötelezően, és ha nem vállalod el, akkor... kapaszkodj meg... TÖRÖLNEK AZ ÁLLÁSKERESŐK NYILVÁNTARTÁSÁBÓL!! :P

Bizony, és vissza se regisztrálhatsz oda vagy 2-3 hónapig ezután, mert nem engedik..

Ha kapnál tőlük valami juttatást, na azt ilyenkor megvonnák, mert "nem működtél velük együtt", vagyis hogy nem vállaltad el azt a nyomi munkát az éhbérért amit felajánlottak. Na de ez téged nem érint úgyse, mert semmire se leszel jogisult :P


Aztán ha eleget kínlódtál náluk, akkor azért szerezhetsz némi előnyt. Amikor nekem volt dolgom velük utoljára, akkor ha valahogy kihúztad 1 évig regisztrálva úgy hogy nem töröltek, akkor jogosultságot szerezhettél a "foglalkoztatást helyettesítő támogatásra", ami azért már kemény havi 22800 rénes sztotyinka. Már, ha egyébként jogosult vagy arra, mert ha bármi vagyonod van, akár egy szakadt Trabant a neveden, már nem vagy rá jogosult, burzsuj gyerek :P Tessék eladni oszt abból élni, mondják.

Meg régen 1 év regisztráció után lehetett kapni ún. START kártyát is, ami adókedvezményt biztosított annak a munkáltatónak, aki ilyen embert alkalmazott.


Összességében egy nagy szopatás ez az egész. Én is azt hittem, hogy ezek a helyek azért vannak, hogy majd itt segítenek a végzettségednek megfelelő munkát találni.


Na, a nagy francokat.

2018. dec. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!