Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendeltem az egyik szolgáltató...

Rendeltem az egyik szolgáltatótól egy telefont jogtalanúl ki fog derülni?

Figyelt kérdés

Még kiskorú vagyok (17) és online rendeltem egy készüléket hamis születési dátummal.

2 év hűség plusz a telefon törlesztő részlete.

Meg is érkezett a telefon, használatba is vettem. Ki fog derülni, hogy jogtalanúl vettem igénybe a szolgáltatást?

Már 2 hónapja nálam van, fizetem rendesen. Ha kiderűlne, akkor mi lesz a következménye?



2018. nov. 27. 20:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
semmi, mivel nem használod semmi törvénytelenre.
2018. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem, de abból nem lesz baj, ha kiderűl, hogy kiskorú vagyok és úgy kötöttem online hamis születési dátummal egy szerződést? Ez magában már törvénytelen nem? Ha ez kiderűl lesz valami következménye?
2018. nov. 27. 20:47
 3/14 anonim ***** válasza:
60%
Ha eddig nem derült ki, akkor már nem is fog. Viszont nagyon fontos, hogy rendesen fizesd, mert ha nem, akkor simán rádhúznak egy bűncselekményt.
2018. nov. 28. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Természetesen rendesen fizetem, 5000ft-ot bármikor kitudok fizetni.

Köszönöm a válaszotokat! Ment az Zöld kéz

2018. nov. 28. 00:15
 5/14 A kérdező kommentje:
Válaszodat**
2018. nov. 28. 00:16
 6/14 anonim ***** válasza:
41%

Ha kiderul, akkor csalas miatt buntetofeljelentest tesznek, illetve mivel szerzodesbe valotlan irtal ezert okirathamisitas is megallhatja a helyet. (Bar ez utobbiba nem vagyok 100%-ig biztos.)


Ehhez eleg egy sima adategyeztetes is, ahol ez kiderul. Az hogy nem hasznaltad torvenytelenre, az max enyhito korulmeny lesz. Ennyiert nem csuknak le, valszeg penzbuntetes es eredeti allapot visszaallitasa lesz. Szuleid orulni fognak a penzbuntetesnek, neked meg ott lesz az erkolcsiden par evig.

2018. nov. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Fizesd rendesen, és utána se legyen Vele gondod még 1 évig (18 éves korodig). :)
2018. nov. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hogy derülne ki? Kutya se nézi a személyit.
2018. nov. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ezeket csak az érdekli, hogy a díjat fizesse valaki, ha az megvan, akkor tőlük akár Teréz Anya is lehetsz.


A problémák akkor kezdődnek, ha nem jön be nekik a lóvé, na akkor megnéznek mindent és fel is jelentenek, ha kell.


Ha fizetsz a szerződés szerint, akkor nem lesz semmi baj.

2018. nov. 29. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Miért kell kamuzni? Tudod, a szolgáltatók nem hülyék, konkrétan több adatbázisban is ellenőrzik a személyt, aki épp szerződést akar kötni. Ezeket a vizsgálatokat a rendszer automatikusan végzi, a megadott adatokkal: név, születési idő, születési hely, anyja neve, lakcím, személyi igazolványszám. Ha valami nem egyezik, akár csak elgépelés miatt, kiírja, hogy az adatok nem egyeznek.


Ez a belügyminisztériumi adatbázis. Ha nem egyeznek az itt tárolt adatokkal, és nem elgépelés miatt, akkor felveszik veled a kapcsolatot, nyilván a user error miatt, mert te adtad meg rosszul az adatokat. Ha ragaszkodsz a valóságodhoz, akkor a szolgáltató széttárja a karját, hogy "hm, nem jók az adatok, nem szerződhetek veled" és megjegyez magának, mint csalót, szélhámost...


Van más adatbázis is, ami azt nézi, van-e lejárt illetve eladott tartozásod más szolgáltatók irányába. Ha van, nem köt veled szerződést. Jellemző, hogy akik nagy tartozást halmoznak fel, csak feltöltőkártyások lehetnek maximum.


Új előfizetőként konkrétan készülékhez előleget is kérnek el, akár szinte a teljes árát a telefonnak... Majd ha lehúztál kb. 2 évet jól (inkább pontosan, ez a helyes) fizető ügyfélként, akkor a hűségidő lejárta előtt 3 hónappal már van lehetőséged készüléket vásárolni részletre, kedvezménnyel. A te esetedben már csak az előleg miatt is hívniuk kellett volna.


Ez a szabály a Lakatos Marlonbrandók miatt van, akik ugye kihozták a telefont kedvezménnyel, eladták jófogáson, majd senki nem fizetett semmit. Konkrétan előfordul, hogy ha te épp rendes ember vagy, csak sz@r helyen élsz, akkor is negatívan ítél meg a szolgáltató és kér előleget. Ilyenkor kell fizetni az internet bekötésért pl. Aztán kb. fél év múlva visszaadja a pénzt, de addig rendes ügyfélnek (aki pontosan fizet) kell lenned.


A történeted több szempontból is sántít...

2018. nov. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!