Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdvözlök mindenkit! Mit tud...

Üdvözlök mindenkit! Mit tud tenni a birósági és egyéb végrehajtó ebben az esetben? Többi lent

Figyelt kérdés
Azzal kezdeném sajnos szegény ember vagyok,egy piacon gürcölök napi 12órában,de csak két órás munkaviszonyban bejelentve. Tartozom a upc-nek a bkv-nak a gázmüveknek és még sorolhatnám.Sajnos mindig anyit kerestem hogy éppen elég volt a szükségleteimre de néha hó végéig sem huztam ki,na most vonni nem tudnak semmi hivatalos jövedelemből mert két órás a munkaviszonyom,volt kint a végrehajtó nem tudott semmit lefoglalni,tehát falakba ütköznek,ezek a tartozások 10-12 éve állnak fenn,időnként küldenek egy ajánlott levelet,felsem veszem mert már meguntam,kinjukban utána simán kipostázzák.Nem tudok mit tenni 5ezer forintot nem tudok havi szinten megsporolni,elmegy albi rezsi stb-re,ilyenkor mivan? több mint 10 éve megy ez a levél cirkusz,elévűl egyszer vagy igy marad befagyasztva ez a helyzet? A végrehajtó azt mondta egy elönye van a csoróságnak ez hogy nincs mit lefoglalni.Van valaki hasonló szituban?
2018. nov. 29. 10:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem ennek mikor lesz vége gondolom ők is feltérképezték a vagyoni helyzetemet,arra gondoltam méltányossági alapon töröljék,el eleinte irtam egy levelet nekik,ne fektessenek ajánlott levelekbe is mert drága 500ft db enyi idő alatt kb 100at küldtek,irtam nekik azt is hogy szegény vagyok,nem lesz kifizetve hacsak nem a lotton nyerek,de ugyanugy szekálnak,azt hiszik elvan ásva egy kilo arany vagy mi?
2018. nov. 29. 10:38
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Lehet 1-2 cég évek alatt lemond rólad talán a upc / bkv de a gázszolgáltató nem fog.... írj nekik egy levelet amiben leírod az anyagi helyzeted és kérj részlet fizetést. Lehet elengednek valamennyit ( a NAV el szokott) és fizessd a részleteket.

Oke h most nincs semmid, de amint lesz viszik. Ha másik munkád lesz , a fizetésed is foglalják.

2018. nov. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Például azt megteheti hogy fejen áll és nyakon huggyozza magát.

Mi bajod a csórósággal ilyen esetben? Egyik tanyasi rokonom bár nincs tartozása de a gengszterváltás óta önellátóként és vadászatból él, tüzifa meg szintén van ott elég ahol 8 km sugarú körben ember sem jár soha. Így nem zsákmányolja ki egyik volt komcsi kapitalista sem, adójából meg nem gazdagodik egyik korrupt milliárdos sem. Épp mostanában gondolkodom azon hogy fogom a jeles mérnöki diplomám és én is ugyanazt az életmódot folytatom mint ő. Mert úgy senki sem fog haszonállatnak tekinteni, nem én leszek a vad akit kizsákmányolandó haszonállatnak néznek hanem ha a kapirgáló tyúkom megfogom akkor én leszek a vadász. Nem mindegy ám.


Miért, az jobb lenne ha keresnél havi 300 000 Ft-ot vagy akár többet, de abból minden élősködő parazita behajtaná azt ami szerintük neki jár?

Lemész a trópusi paradicsomokba és ott gázszámlád sem lesz. Viccből add meg az élősködőknek az új címedet, hogy a pálmakunyhóban akad néhány szennyes alsó, vihetik.

2018. nov. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
értem,az a baj hogy ezt a 2órás bejelentést is én kértem,mert ha ebből az alacsony segédmelo bérből is levonnak akkor megint nem tudom rezsit fizetni és akkor megint adóságot termelek.
2018. nov. 29. 10:53
 5/11 A kérdező kommentje:
ez igaz a tartozásom nem lenne több mint 500 000ft de már több millánál járok,megmondom öszintén nem hiszek benne hogy valaha ki lesz a 120 000ft nettombol fizetve,miért nem a gazdagokon élösködnek? a nincsből nem lehet behuzni semmit.
2018. nov. 29. 11:00
 6/11 anonim ***** válasza:

"...miért nem a gazdagokon élösködnek?"

Mert Fingáriában maguk a gazdagok élősködnek. Azért nevezem így mert Európa második legkorruptabb és leg élhetetlenebb "országát" nem nevezhetem másképp.

2018. nov. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
probáltam adósság rendező hitelt felvenni,azt mondta az ügyintéző,nincs bank aki erre a fizetésre adna bármenyit,patthelyzet.jobban járnának ha békénhagynának,gondolom a végrehajtó,se ingyen járkál ki hozzám idönként,meg a sok ajánlott levél ez mind pénz nekik,és évek alatt nem jöttek rá hogy ebből nem lesz sikeres behajtás,ugy nézz ki lassan szégyen szegénynek lenni ebben az országban,de lehet lelépek németo-ba és ott adósság nélkül kezdek új életet.
2018. nov. 29. 11:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem szégyen szegénynek lenni, de akkor is, amit megvettél, azt bizony ki illik fizetni.

Ha nincs pénzed, menj gyalog/biciklivel, ne BKV-val, és spórolsz.

Ha nincs pénzed, ne fizess elő UPC-re, és spórolsz.

Ezek mind nem kötelező dolgok. (A gáz mondjuk vehető annak, így azt nem is hozom fel.)

A gond az, hogy többet költöttél nem kötelező dolgokra, és most nem akarod/tudod kifizetni.


Elévülni nem fog, minden levéllel újrakezdődik az 5 év. Előbb-utóbb eladják követeléskezelőnek, aki a költségeit is ráterheli. Ahogy lesz bármi fizetésed, ingatlanod vagy ingóságod, le fogják foglalni.

És amerre az EU-s együttműködések tartanak, az alapján pár év és nem tudsz az EU-n belül eltűnni egy bíróság által jóváhagyott tartozás esetén.

2018. nov. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
értem,itt lyukra futottak nálam mert ez megy vagy 15éve ugyhogy majd feladják,még hinnék abban hogy ki lesz fizetve de ilyen mértékű uzsora kamattal nem is tartom jogosnak.ugy nézz ki minden marad a régiben
2018. nov. 29. 12:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Háát.. bocs, de ezek a tartozások nem évülnek el, majd a nyugdíjból vonnják, meg örökölhető is.. menj ki külföldre, ember, itt a helyzetedbe ennyi a lehetőség. Vagy menj Veszprémbe Valeo-hoz melózni vagy Nyírtorba, vagy Győrbe, nem tudom hol laksz azért írtam több lehetőséget.. ott sok a gyár és fizetnek is rendesen.
2018. dec. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!