Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szokás megbizonyosodni arròl,...

Szokás megbizonyosodni arròl, hogy igazat mond-e a munkavállaló?

Figyelt kérdés
Interjùzni voltam az ATOS-nál (már 2 körön voltam), mikor is a főnököm megkérdezte, hogy voltam-e interjúzni az ATOS-nál. Nyilván elég konkrét volt a kérdés, ìgy nem tagadtam, hogy voltam. Utána kérdezgetett pár dolgot, amikből az derült ki, hogy mindenről tud amit az interjún elmondtam a munkahelyekről. Hìvtak 3. körre, de nem mentem, mert nem tetszett, hogy felhìvták a munkahelyem ahol nem is tudták, hogy munkát keresek. Máshol is szokás ilyet? (Ez 2 hònapja történt, de már máshol dolgozom, ezért ìrom csak most ki a kérdést)

2018. nov. 30. 14:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

JÓ REGGELT!


Igen, komolyabb munkahelyek leinformálják a jelentkezőt, volt suli, volt melóhely, Fosbúk, Insta,...


SŐT! Igazán KOMOLY cégek, KOMOLY beosztások esetén még magánnyomozót is rád küldenek, aki le is hallgatja a lakásod/kocsid és a szomszédaidat is kikérdezi, és akár az e-mailjeid IS átnézi! EZ NEM VICC és NEM akciófilm, hanem a magyar valóság!

2018. nov. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen, alap, hogy leinformalnak, de nem ilyen bena modon, hogy a jelenlegi munkavallalod megtudja, hogy voltal interjuzni. En a helyedben visszamentem volna az ATOS-hoz es szemelyesen jol lehordtam volna az illetekeseket.
2018. nov. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Hú, de kellemetlen! Na, ezért nem szabad elárulni azt, hogy jelenleg konkrétan hol dolgozol, ha állásinterjúra mész....


Egyébként szerintem érdemes lenne azt is bevezetni, hogy a munkáltató lenyomozása/igazmondása, mert azok is csinálnak cifra dolgokat ám....

2018. nov. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hogyan keressek ùgy munkát, hogy nem árulom el a jelenlegit? Hagyjam ki az utolsò pár évet az önéletrajzombòl? :)

Egyébként az sem kizárt, hogy a volt főnököm ismert ott valakit, nem árulta el honnan tudta a dolgokat.

2018. nov. 30. 19:54
 5/13 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező! Hogyhogy hogy????


Hát az ég áldjon meg, nem azt kell csinálni, hogy kihagyod az önéletrajzodból az éveket, hanem csak azt, hogy nem írod bele KONKRÉTAN, hogy melyik nevű cégnél dolgozol, hanem pl. hogy ezt és ezt csinálod egy multinál vagy egy kisvállalkozásnál és stb, de se nevet se címet nem említesz és ha az interjún konkrétan rákérdeznek, akkor nyugodtan mondd meg nekik, hogy sajnálod, de bizalmasabb információt nem adhatsz ki, mivel jelenleg is a cégnél dolgozol és nem szeretnéd, ha megtudnák, hogy váltani akarsz. Ennyi!


Én nem is értem, hogy miért fontos melyik cég, mert szerintem inkább a feladat a fontos, hogy mit csinálsz és mit csináltál. Ha már nem dolgozol ott, akkor mehet a cég neve is, de amíg ott vagy és nem akarod, hogy tudják, hogy le akarsz onnan lépni, akkor úgy logikus, ha nem árulod el, mert utána csak saját magadnak ártasz vele, ha nem vesznek fel és ott meg megtudják, akkor leépítéskor te leszel az első, aki onnan repülni fog, amiért nem lojális a céghez....

2018. dec. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

1. vagyok.


Lepontozó verseny van?

Benne vagyok!

2018. dec. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
5-ös, hagyjak ki egy jò nevű céget? Igenis számìt, hogy hol végeztem azt a munkát, nem csak maga a munka.
2018. dec. 1. 18:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Gyökerek voltak, találj meg minden létező közösségi feketelistát meg akármi fórumot ahol partnereik mozoghatnak, aztán mehet a sztorizgatás.
2018. dec. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!


OKÉ, akkor ne hagyd ki és számolj be nyíltan mindenről - de aztán majd ne ide gyere panaszkodni...!


Ha túl őszinte vagy, betörik a fejedet.

2018. dec. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
1. válaszolónál a pont!
2018. dec. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!