Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 100000 ft feletti összeget...

100000 ft feletti összeget postáról fel lehet venni meghatalmazással? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Miskolcon élek, de Szegeden tanulok. A napokban jött meg az árvaságim, 100000 ft. feletti összeg, amit már csak személyesen lehet átvenni, viszont én nem tudok egyhamar hazautazni. Van rá mód, hogy meghatalmazzam a testvéreimet, és így fel tudják venni nekem? Elég az, ha szkennelve küldöm az aláírásomat? Köszönöm a válaszokat!

2018. dec. 3. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen meghatalmazással feltudja venni viszont nem jó ha szkennelve küldöd az aláírásod. Szerintem írd meg a meghatalmazást és postázd el. Igaz ez se túl hivatalos mert kell 2 tanú aki ott legyen mikor írjatok a papirt, viszont másképp szerintem nem tudod.
2018. dec. 3. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szkennelve nem jó, sőt! a posta csak a saját maga által kibocsátott formanyomtatváányt fogadja el meghatalmazásként, így ha kézzel írsz egyet, az nem lesz jó.

Tehát amit fontos megtenned:

1.- először is tudd meg, pontosan mikor érkezett a pénz és meddig lehet átvenni (ez rajta van az értesítőn, hogy hány nap)? - ugyanis ha jól tudom, max 10 napig őrzik (munkanap), de lehet, hogy kevesebb.

2.- be kell menned egy postára és meghatalmazás formanyomtatványt kérni, kitölteni

3. ELSŐBBSÉGIVEL postára adni, hogy még odaérjen, mielőtt visszafordulna a pénz.


És mindez csak akkor működik, ha a testvéreid közül legalább egy már elmúlt 18 éves.

2018. dec. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A postai meghatalmazás nyomtatványát hitelesítheted egyből a postán postai dolgozó által, majd utána elsőbbségi levélbe feladod a testvérednek.
2018. dec. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2018. dec. 13. 13:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem sikerült időben intézkedni és a pénz visszafordult. Mit lehet ilyenkor tenni?
2018. dec. 13. 13:39
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnálom, ezért írtam első lépésnek, hogy

"először is tudd meg, pontosan mikor érkezett a pénz és meddig lehet átvenni"


Azt tudod csinálni, hogy megpróbálsz ott utána járni, ahonnan érkezett (ha minden igaz, akkor a Nyugdíjfolyósítónál) és mivel a postai értesítőn van egy szám, ügyiratszám, annak alapján tudsz hivatkozni, ill. kérni, hogy küldjék ki ismét.

Bocs, de már elsőre is átfutott rajtam, de akkor még nem írtam, de most kikívánkozik belőlem: tudom, hogy nem olcsó az utiköltség, de azért én csak hazautaztam volna azért a 100 ezerért (gondolom max 10 ezer lehet az út, diákként)

Nem lesz egyszerű újra kiküldetni...

2018. dec. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na végül felutaztam Budapestre a NYUFIG főépületébe és pillanatok alatt elintézték nekem. Legközelebb körültekintőbb leszek.
2019. jan. 17. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!