Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Személyi lefotózása telefonos...

Személyi lefotózása telefonos boltban?

Figyelt kérdés
A minap voltam be egy telefonos használtkereskedésben, ahol el akartam adni egy telefont. Le akarták fotózni a személyimet mondván hogy már így szokták ezekben a használt kereskedésekben. A személyi számot le akarta takarni az illető, úgy akarta fotózni. Vissza élhetnek vele ha csak kép formájában van meg?

2018. dec. 6. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Elég fura.

Biztosan nem hagytam volna. Ha kell bemutatom, hogy létezem, igazolom magam, de semmilyen másolatot, fotót nem engedek. Volt ahol már próbálkoztak, szóltam, hogy nem kérheti, és nem is erőltették. Egyedül a saját bankomnak engedem lemásolni.

Nem hatóság, nem is kérheti el.

2018. dec. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

…mindamellett pl. az idén 6 szálláshelyen jártam Szlovéniában, s mindenhol beszkennelték a személyit.

Visszaélni csak korlátozottan tudnak vele. Nem jobban, mintha mondjuk telefonkönyvből néznek ki adatokat.

2018. dec. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Az eladáshoz adás-vételi szerződést kell írni és bizony ahhoz kellenek a személyes adatok. Valószínű lusta volt a kereskedő másolgatni, ezért próbálkozott a fotózással. Lefotózni ne engedd, de ha kitöltöd az adás-vételi nyomtatványt és a kereskedő leellenőrzi a személyid általad felmutatása mellett, akkor így ok. Egy példányt kell kapjál. Fotót soha, ilyen helyen.
2018. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem is adtam oda, inkább eljöttem.
2018. dec. 6. 15:36
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez a mondat hogy:"Mostanában már így szokás" ez mit jelenthet? Mert ezt mondta nekem az eladó.
2018. dec. 6. 15:39
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg a rajta lévő adatokkal és aláírással tudnak visszaélni.
2018. dec. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TappancsMancs ***** válasza:
53%

Na akkor jogi szempontból is nézzük.


Személyi igazolványt alapvetően tilos másolni. Se fénymásolat se fotózás, se semmilyen módon. Csak néhány hivatalos szerv van aki ezt megteheti, még hivatalokban sem engedélyezett akárhol.


Csúnyán vissza is lehet élni vele, ugyanis valós adatokkal tudnak hamisítani egy igazolványt.


Olyan zoomot meg nem hiszem, hogy tudna amivel csak a számot fotózza le, meg hát minek? Nem tud írni?

2018. dec. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen egyetértek az utolsó válaszolóval.


Olyan iratról (személyi, útlevél stb.), amelyen az arcképed is szerepel tilos a beleegyezésed nélkül másolatot készíteni.


Én még a Magyar Államkincstárnak sem engedtem, és a bankomnak sem, hogy lemásolják. Tudomásul vették.

2018. dec. 7. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!