Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendelte egy hónapja egy...

Rendelte egy hónapja egy bakancsot egy olyan weobldalról, amit most, egy hónap után töröltek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
[link] erről az oldalról rendeltem egy akkor leárazott bakancsot, de még így is elég drága volt. A pénzt le is vette a kártyáról, de a bakancsnak se híre, se hamva. Ma reggel gondoltam megnézem a rendelés állapotát, de az oldal nem található sehol!Ilyenkor mit lehet tenni, hogy a pénzt visszaszerezzem?

2018. dec. 7. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon sok mit nem. Tanulópénz hogy ne rendelj többet megbízhatatlan oldalról.
2018. dec. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Egy hónap után nem kezdesz evvel semmit ill. ha van rajuk elérhetőséged pld visszaigazoló mail a rendelésről, akkor elbatyogsz a rendőrsegre es feladod őket csalasert kinyomtatod az utalást de nem kezdenek vele sokmindent. Masik dolog meg az, hogy nem volt gyanus a link? Erről csak hamisitvanyt kaptal volna. Regen olvastam errol egy cikket ha ilyen a link, hogy valami.markanev.hu akkor tuti, hogy hamisitvany, egyik üzlet sem hasznalhat markanevet a linkjeben kivéve az eredeti forgalamazot aki csak azt arulja. Megis ilyenre ratalalsz mint te is akkor az 1000% , hogy hamisitvany felteve ha megkapod. Egyszer vettem egy pumacipőt de elég gyanus volt szamomra de a vegen kiderült, hogy eredeti de akkor ratalaltam erre a cikkre, hogy mire kell vigyazni netes vasarlasnal.
2018. dec. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Az szep

Semmit főleg hogy ez lehet nem is magyar oldal volt.

Tehát még egy irodába se tudsz bebattyogni reklamálni.

Na emiatt nem rendelek soha ilyen anonim oldalakrol.


Ha rendelek is ott a ccc, deichmnan, hervis stb ami nem tűnik el a felszínrol csak így..

2018. dec. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Mindenképpen feljelentést kell tenni. A számlaszám, amire utaltál lenyomozható, gondolom van visszaigazolás is. Sok esélyed nincs, mert valószínűleg valami hontalan nevén lesz a számla, de meg kell próbálni.
2018. dec. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Ejj, de figyelmetlenek vagytok: nem .hu-ra végződik, hanem .com-ra - ezért simán lehetett volna eredeti -, de sajnos a weboldalról már nem lehet megállapítani - mivel nincs - hogy mi lehetett volna gyanús.

Általában akkor lehet gyanús egy weboldal, ha pl. nincs semmilyen elérhetőség: székhely, telefon, stb. csak email cím - már csak azért is, mert ezeket KÖTELEZŐ feltüntetni.


No és nem utalt, hanem kártyával fizetett, tehát a számlaszámot sem tudja. Igen, nyilván valamilyen számlára ment a pénz, de ha valaki berángat egy csövest az utcáról x összegért és nyittat vele egy számlát, akkor az életben nem lesz meg a pénz.


Feljelentést tudna tenni, ha megvan valamilyen elérhetőség, vagy csinált volna képernyőképet a rendelésről, stb.

Egyéb esetben elég hamvában holt dolog - főleg, mivel ugye valószínűleg nem magyar illetőségű a csaló.


Tanulság levonandó: ha bizonytalan vagy egy weboldalban, inkább rendelés előtt írj ki egy kérdést a gyakorira - volt már, hogy így mentettünk meg valakit egy csalótól.

2018. dec. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá arra, hogy "chargeback" és menj be a bankodba intézkedni.
2018. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Van képernyőfelvételem a rendelésről! Mindig csinálok, ezzel sem tudnék semmit kezdeni?
2018. dec. 7. 14:38
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszomban leírtam, hogy ha van képernyőképed, akkor azzal tudsz mit kezdeni: szépen kinyomtatod, összeszedsz minden adatot az adásvételről, amit csak tudsz ( email cím, stb.) és azzal elballagsz a rendőrségre feljelentést tenni.

Aztán vársz a jószerencsédre :-)

2018. dec. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Én is a chargeback-re szavazok, a bankok szoktak téves utalásokkal és effélékkel is foglalkozni.
2018. dec. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

B+ az oldal címén látszik, hogy kamu


Bankkártya letiltása és banki chargeback, ha bankkártyával fizettél

2018. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!