Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen büntetésre számíthatok,...

Milyen büntetésre számíthatok, ha tűzijátékot rendelek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel az ország másik feléből egy magánszemély elküld nekem egy standard futárszolgállattal tűzijátékot, és kiderül a csomag tartalma. Milyen büntetésre, szankciókra számíthatok ebben az esetben?

2018. dec. 9. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

A szolgálat feljelent, és magánvádas eljárás indul szerződésszegés miatt. Ez bármekkora összeg lehet.

E mellett ki kell fizetned a pirotechnikai szakértő díját, aki megvizsgálja a cuccot és ha illegális, akkor erre jön még 2-től pár év, minimum felfüggesztve.

2018. dec. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De rengetegen így vásárolnak tűzijátékot, és nagyon kevés az eset mikor gáz van. Akkor milyen legális módszer van itthon legális tűzijátékok küldésére?
2018. dec. 9. 15:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan, postai/futár útján semmi.
2018. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

„És ha illegális, akkor erre jön még 2-től pár év, minimum felfüggesztve.”


És konkrétan milyen törvények indokolnák első hogy 2-től pár év, minimum felfüggesztve büntetést.

2018. dec. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4.-nek.

[link]


Kérj meg valakit, hogy olvassa fel!

2018. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

5. ne linkeljél már hülyeséget! A kérdezőt vezeted félre meg másokat. A Magyar jog szerint ez nem robbanóanyaggal való visszaélés.Ha nem megvenné és postán futárral hozatná.Hanem házilag készítene pirotechnikai elegyet.Azt is a Magyar jog teljesen másképp kezeli. Szabálysértési eljárásban.Bírósági precedens a híres Tomcat ügy, Pyro-Technic Kft. törökbálinti eset.


Lásd


[link]


Jog


Robbanószereket (robbantószereket, robbanóanyagokat) csak engedély birtokában szabad készíteni, tartani, tárolni és felhasználni. Ettől eltérő esetekben a törvény szigorú büntetéseket ír elő. Lásd a magyar Büntető Törvénykönyv „Visszaélés robbanóanyaggal vagy robbantószerrel”bűncselekmény leírását. Munkavédelmi szempontból a pirotechnikai anyagok is robbanószernek minősülnek, de azok eltérő veszélyessége és alapvetően a felhasználás eltérő jellege miatt a jog külön szabályozza a pirotechnikai anyagok és egyéb robbanószerek birtoklását, felhasználását.


9. §22 (1) A pirotechnikai termék nem tartalmazhat - a fekete lőpor és a villanóelegy kivételével - polgári felhasználású robbanóanyagot és katonai robbanószert.


173/2011. (VIII. 24.) Korm. rendelet a polgári célú pirotechnikai tevékenységekről.


[link]

2018. dec. 12. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%

Hagyjuk már a jogászkodást!


1.: Idehaza, legálisan TILOS a postai/csomagküldős értékesítés!

2.: Ha illegális kategóriájút vesz, azt bárhogy jogászkodod, bűntetendő!


Ennyi!

2018. dec. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%
Az EU határain belül nincsen vámvizsgálat,csomagvizsgálat.Mindegy postai vagy futár küldemény.A legtöbb EU országban futárral teljes mértékben LEGÁLISAN küldhető tűzijáték.Ezekből az országokból neked leküldenek futárral mindent. Gyakorlatban egy betarthatatlan papíron létező dolog mint a petárdatilalom.Nekem és akiket én ismerek akadályok nélkül megkaptuk ezeket a csomagokat.4X rendeltem eddig külföldről 15 év alatt, petárda mindig volt hozzá. 2 évre elegendőt szoktam venni.Idén is megkaptam amit szerettem volna.Kicsiben a rizikót nem éri meg mert a kockázat ugyan az! Diszkréten be volt mindig minden csomagolva.Piróra utaló jel sosem volt feltüntetve a küldeményeken.Honnan,hogyan meg mit dolog magánügy.És e téren senkinek nem vagyok hajlandó segíteni.Ha valakit mégis elkaptak írja le ő konkrétan hogy mi és pontosan hogy történt vele.
2018. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
semennyire
2023. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Semmilyen
2023. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!