Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik ha elmaradt a...

Mi történik ha elmaradt a fizetés?

Figyelt kérdés

Megkeresett egy követeléskezelési cég, hogy fizessem be egy tartozást, de nem sikerült.

25000 forintról lenne szó. Az (egy) utolsó tv szolgáltatás ára nem lett befizetve.



2018. dec. 10. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Majd letiltják a fizetésedből. Csak ha túl sok felesleges kört futtatsz velük, akkor olyan díjak kerülnek felszámításra, amik elérik a százezres nagyságrendet.

De nem is értem, hogy egy 3000 Ft körüli tv számlából miért csinálnak az emberek 25000-eset? Ha annyira rossz az anyagi helyzet, akkor minek tévé? Úgy tudom nem létszükséglet. Na de nem okoskodom ezen inkább, be kell fizetni...

2018. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

internet, telefon lemaradt,

januártól kezdek el dolgozni,

és az már nekik túl késő lett volna.

2018. dec. 10. 12:35
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Követeléskezelő nem hajthat végre. Az csak felszólítgat, aztán vagy befizeted vagy nem.


Ha nem fizeted be, bírósági út következik. A bíróság kiállít egy végrehajtható okiratot, ami után az ügyed önálló bírósági végrehajtóhoz kerül. Na Ő a drága mulatság. Az ÖBV elindítja a végrehajtást. Jövedelmet tilthat, inkasszálhatja a bankszámládat, lefoglalhatja a vagyontárgyaidat, stb., amiből a tartozás megtérülhet.


Szerintem a januári munkád utáni béredből minél előbb fizesd be. Nem baj, ha nekik az már késő, Te azért ne ülj a babérjaidon nyugodtan.

2018. dec. 12. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fateromnak 13öFt tartózása volt, amit évekig nem fizetett ki, kiadták követelésbehajtónak, aki végül 72 000-et vasalt be a barmon :)
2018. dec. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!